Китай заборонив експорт технологій переробки рідкоземельних елементів "з міркувань нацбезпеки"

Китай заборонив експорт технологій переробки рідкоземельних елементів "з міркувань нацбезпеки"

Київ  •  УНН

 • 31162 перегляди

Read in English

Китай заборонив експорт технології виробництва рідкоземельних магнітів, додавши до існуючих заборон на технології видобутку і розділення, щоб захистити національну безпеку і суспільні інтереси. Цей крок посилює боротьбу із Заходом за контроль над критично важливими мінералами.

Китай, найбільший у світі переробник рідкоземельних металів, заборонив у четвер експорт технології для виробництва рідкоземельних магнітів, додавши це до заборони, яка вже діє на технологію вилучення та розділення критично важливих матеріалів, пише УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

Рідкоземельні елементи - це група з 17 металів, що використовуються для виготовлення магнітів, які перетворюють силу в рух для використання в електромобілях, вітряних турбінах та електроніці.

"Це повинно бути яскравим твердженням про те, що залежність від Китаю в будь-якій частині ланцюга створення вартості не є стійкою", - прокоментував співзасновник геополітичної консалтингової компанії Horizon Advisory Натан Пікарсік.

У грудні минулого року міністерство торгівлі Китаю виставило на громадське обговорення потенційний крок щодо включення технології виготовлення марій-кобальтових магнітів, неодим-залізо-борних магнітів та церієвих магнітів до свого "Каталогу технологій, експорт яких заборонений і обмежений".

У списку також заборонено технологію виготовлення рідкоземельного оксиборату кальцію та технологію виробництва рідкоземельних металів, додавши їх до раніше існуючої заборони на виробництво матеріалів з рідкоземельних сплавів.

Заявлені цілі каталогу включають "захист національної безпеки та суспільних інтересів".

Доповнення

Цього року Китай значно посилив правила експорту деяких металів у боротьбі із Заходом, що загострюється, за контроль над критично важливими мінералами.

У серпні він запровадив дозволи на експорт матеріалів для виготовлення чипів, галію та германію, а з 1 грудня були аналогічні вимоги для декількох типів графіту.

"Китай прагне зберегти своє домінування на ринку, - сказав Дон Шварц, генеральний директор компанії American Rare Earths, яка розробляє рудник і має переробний завод з видобутку рідкісноземельних металів у Вайомінгу. - Тепер це гонка".

Рішення захистити свою технологію щодо рідкоземельних металів відбувається на тлі того, як Європа та Сполучені Штати намагаються відмовитися від рідкоземельних металів з Китаю, на частку якого припадає майже 90% світових потужностей.