Китай випереджає ЄС у дослідженнях, пов'язаних з технологіями чистої енергії
Київ • УНН
Згідно з дослідженням Європейської комісії, Китай випередив ЄС у дослідженнях, що стосуються технологій чистої енергії, включаючи сонячну, вітрову енергію, літієві батареї та технології уловлювання вуглецю. ЄС планує зменшити залежність від китайських технологій шляхом посилення повноважень з інспектування та потенційного блокування іноземних інвестицій.
Згідно з дослідженням, проведеним для Європейської комісії, Китай обігнав Євросоюз у дослідженнях, пов’язаних із технологіями чистої енергії. Про це повідомляє Bloomberg, пише УНН.
У 2021 році Китай лідирував за кількістю рецензованих публікацій у таких сферах, як сонячна та вітрова енергетика, а також літієві батареї, теплової помпи й технології уловлювання вуглецю. Це змінилося порівняно з 2010 роком, коли ЄС лідирував за публікаціями в усіх цих секторах. за винятком вітру, як виявилося в статті, опублікованій минулого тижня,
Деталі
Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн висунула стратегію "зменшення ризиків" із Китаю, зменшивши залежність від кількох критичних технологій, включаючи сонячні батареї.
Виконавчий орган ЄС оприлюднить пропозицію з правилами, спрямованими на посилення повноважень перевіряти та потенційно блокувати іноземні інвестиції в чутливі галузі.
Хоча європейська залежність від китайського виробництва таких продуктів, як сонячні батареї, добре відома, у документі підкреслюється, як розрив у дослідженнях та інноваціях може ускладнити ЄС зменшення такої залежності.
Прогалини в дослідженнях та інноваціях можуть зрештою призвести до імпортної залежності майбутніх технологій і пов’язаних продуктів. Глобальне домінування Китаю в таких критично важливих сферах, як сонячна енергетика та електроніка, призводить до обмежених можливостей для диверсифікації торгівлі,
Вплив китайських ресурсів у міжнародні ланцюги постачання є особливо сильним для таких галузей промисловості ЄС, як виробництво основних металів, хімічна промисловість, електроніка та електрообладнання.
Але в доповіді також підкреслюється, що Китай має певну торговельну залежність від ЄС, зокрема щодо "стратегічних продуктів і критичних технологій".
Зазначається, що це може виявитися важливим активом для ЄС в контексті зниження економічного зростання Китаю та, можливо, посилення напруженості між Китаєм і США.