Кримінальна справа 4-річної давності: як запорізький прокурор Приходько намагається знищити місцевий бізнес

Кримінальна справа 4-річної давності: як запорізький прокурор Приходько намагається знищити місцевий бізнес

Київ  •  УНН

 • 349896 перегляди

КИЇВ. 5 вересня. УНН. Керівник Запорізької обласної прокуратури Віктор Приходько тисне на місцевий бізнес. Як розповіли УНН запорізькі бізнесмени, він, використовуючи кримінальну справу 4-річної давнини, намагається довести місцеві компанії до банкрутства або здійснити їх рейдерське захоплення.

Деталі

Ще у 2018 році у Києві було відкрито кримінальне провадження за статтею “шахрайство” проти посадових осіб одразу чотирьох великих підприємств Запорізької області, що займаються рибним промислом. Однак розслідувати справу правоохоронці не квапилися, перші слідчі дії розпочалися лише через 17 місяців.

Сама справа стосується нібито невиплати боргу норвезькій компанії-експортеру риби “Пелагія АС”. Слід зазначити, що борг стосується лише двох з чотирьох компаній: одна з них є боржником, інша - виступила поручителем. Інші ж дві компанії та їх посадові особи потерпають від тиску правоохоронців, навіть не являючись сторонами у конфлікті.

З ініціативи “Пелагія АС” справа дійшла до суду Осло, який став на бік норвезької компанії і зобов’язав українські фірми виплатити заборгованість. Це рішення згодом підтвердив і український суд, однак мова йшла виключно про підтвердження вироку норвезького суду, тобто саму суть справи суд в Україні не розглядав.

За словами представників компаній-відповідачів, у цій справі багато нюансів. Наприклад, позов був адресований не компанії-боржнику, а поручителю. Було з’ясовано, що в договорі поруки маються ознаки підроблення тексту арбітражної угоди на користь норвезької компанії. У договір були внесені рукописні зміни щодо правових норм та законів, за якими розглядається спір, змінено компетентний суд, що має його розглядати: Осло замість Києва.

Попри це все, компанія-поручитель взялася виконувати рішення суду. Було відкрите виконавче провадження в рамках якого компанія всіляко сприяла стягненню боргу: направляла виконавцю перелік майна, інформувала виконавця про місцезнаходження активів, заявляла клопотання про арешт майна, його оцінку та продаж на користь кредитора. Проте, виконавець не здійснивши опис всього відомого майна, не провівши його оцінки та продажу з аукціону, закрив виконавче провадження, хоча наявного майна можливо достатньо для виплати коштів за рішенням суду. Слід зазначити, що у компанії-боржника також є вдосталь взаємних, обґрунтованих претензій до "Пелагії АС" на суму понад 5 млн доларів.

А от кримінальне провадження залишилося відкритим. Зазначимо, попри те, що справа має господарський характер, в Україні розпочали саме кримінальне переслідування компаній. Через нього протягом вже чотирьох років працівників усіх чотирьох компаній тероризують обшуками, виїмками і навіть погрозами. Разом з тим певні особи пропонували за гроші припинити такі дії, однак після відмови знову починалися обшуки на підприємствах, у тому числі компаній “Стінгрей” та “Альбакор” (ТМ Veladis), які до справи про борг не мають стосунку. У цих компаніях подібні дії називають спробою рейдерського захоплення, мовляв “Пелагія АС” у такий спосіб намагається боротися з конкурентами.

Цитата

“На нашу думку, використовуючи можливості кримінального-процесуального примусу до ТОВ "Альбакор" та ТОВ "Компанія Стінгрей", які взагалі не мають будь-якого відношення до стягнення боргу за рішенням суду Осло, компанія "Пелагіа АС" вирішує не тільки завдання отримання коштів. Норвезька компанія є оператором українського ринку риби та морепродуктів, тобто прямим конкурентом вищевказаних підприємств. Її мета є значно ширшою. Усунення великого конкурента, завдання йому збитків, відволікання його від основної діяльності, створення перешкод у поточній господарській діяльності і як наслідок створення умов для рейдерського захвату чи банкрутства”, - розповіли УНН представники компаній.

Зазначимо, що керує цією справою прокурор Запорізької області Віктор Приходько, якого запорізький бізнес-союз вимагає звільнити через те, що він стоїть осторонь резонансної справи про розкрадання місцевими чиновниками гуманітарної допомоги, водночас продовжує на замовлення тероризувати бізнес.

Нагадаємо

Раніше позаштатний агент НАБУ Євген Шевченко зазначив, що запорізькі правоохоронці не сприяли розслідуванню справи про розкрадання гуманітарки, адже мали з цього власну вигоду.