“Кожен має право на професійну правничу допомогу”: Лубінець відреагував на заяви Волинського ОТЦК
Київ • УНН
Омбудсмен відреагував на заяви Волинського ОТЦК про втручання адвокатів у процеси мобілізації. Лубінець наголосив, що згідно з Конституцією, кожен має право на професійну правничу допомогу, навіть в умовах воєнного стану.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець відреагував на заяви Волинського ОТЦК та СП, у якому заявляли, що адвокати не повинні втручатися у процеси мобілізації, наголосивши, що згідно зі статтею 59 Конституції України, кожен має право на професійну правничу допомогу, а обмеження такого конституційного права є недопустимим, передає УНН.
Деталі
Як заявив Лубінець, нещодавно у Волинському обласному ТЦК та СП прокоментували сюжет одного з волинських телеканалів щодо втручання адвокатів у процеси мобілізації та медичних оглядів, заявивши, що такі процедури мають специфічний характер і потребують знання спеціалізованих аспектів, якими володіють лише уповноважені особи та фахівці, а також додали, що втручання сторонніх осіб, зокрема адвокатів, може порушити об’єктивність і незалежність процесів мобілізації та медичного огляду, що є критично важливими для національної безпеки.
Моє представництво у Волинській області прокоментувало дану ситуацію, нагадавши, що згідно зі статтею 59 Конституції України кожен має право на професійну правничу допомогу. Ніхто в Україні не може бути позбавлений такого права, навіть в умовах воєнного стану. Юлія Спас, моя представниця у Волинській області, скерувала відповідний лист до Волинського обласного ТЦК та СП з метою розʼяснення та недопущення порушень прав громадян
Також на дану ситуацію відреагував заступник голови Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ Ігор Колесников, зазначивши, що позиція ТЦК не витримує жодної критики, а також може містити ознаки злочину, передбаченого статтею 397 ККУ – втручання в діяльність захисника чи представника особи.
Згідно зі статтею 59 Конституції України, кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав, в тому числі й військовозобовʼязані. Обмеження такого конституційного права є недопустимим відповідно до частини 2 статті 64 Конституції України
Нагадаємо
Волинський обласний Терцентр комплектування і соцпідтримки (ТЦК) почав надсилати поштою повістки резервістам і військовозобов’язаним.