Китай живе за "правилом двох метрів": ЗМІ опублікували матеріал з умов тотального карантину
Київ • УНН
КИЇВ. 6 лютого. УНН. З 23 січня влада КНР щільними кордонами повністю відрізала Ухань від зовнішнього світу, а в гігантську зону небаченого в історії людства карантину були потім включені і прилеглі населені пункти з населенням в декілька десятків мільйонів, пише УНН з посиланням на видання “Новая газета”, яке опублікувало матеріал про життя у Китаї в умовах масштабного карантину.
Журналісти зазначають, що історія з Diamond Princess — лише один з епізодів неухильного розповзання по світу незрозумілої і лякаючої хвороби, спалах якої вперше було відзначено в самому кінці минулого року в одному з головних промислових центрів центрального Китаю — 11-та мільйонному місті Ухань. З 23 січня влада КНР щільними кордонами повністю відрізали його від зовнішнього світу, а в гігантську зону небаченого в історії людства карантину були потім включені і прилеглі населені пункти з населенням в кілька десятків мільйонів.
Жителі блокованого Уханя зараз суворо дотримуються правила “двох метрів” — ближче на вулиці категорично не рекомендується підходити ні до кого, навіть до знайомих.
“Інфіковані коронавірусом 2019-nCoV становлять смертельну небезпеку, проте два метри, як вважають медики, дають деяку гарантію від інфекції. Тим більше, що тих, хто відкрито чхає та кашляє, місцева влада намагається негайно ізолювати. За появу на вулиці без маски карають. Вулиці колись жвавого і галасливого міста, повідомляють інформатори японських журналістів, зараз порожні. Ними іноді проносяться машини швидкої допомоги, та інколи автомобілі зі спецпропусками”, — зазначили у виданні.
Закрита зона Ухань, як розповідають його мешканці, забезпечується в цілому нормально: компартія дала тверді завдання різних провінціях КНР щодо безперебійного постачання туди продовольства і всього необхідного. Втім, дуже не вистачає захисних масок — в тому числі і в госпіталях.
“У магазини городяни ходять обережно, на вході у покупців примусово вимірюють температуру. Вище 37,5 — можеш потрапити в один з бараків, побудованих під карантин, або отримаєш наказ не залишати своєї квартири. Перекинутий в Ухань спецзагін із 7 тисяч армійських будівельників за 10 днів спорудив гігантський госпіталь на півтори тисячі ліжок загальною площею 6 тисяч кв. метрів. Завершується будівництво і другого корпусу приблизно таких же розмірів. Однак місцеві розповідають, що ліжок для заражених катастрофічно не вистачає — хворі лежать в коридорах”, — написали журналісти.
Вулиці Пекіна під час карантину:
Seen on Wechat; Beijing’s 3rd Ring Road today. Name your fave post-apocalyptic film. pic.twitter.com/PTD00BK6u5
— Wang Feng 王丰 (@ulywang) February 5, 2020Автори зазначають, що: “у Пекіні, розповідають очевидці, на вулицях порожньо, в вагонах його зазвичай переповненого метро багато вільних місць. Жителі китайської столиці теж намагаються дотримуватися правила „двох метрів“ — підчепити страшний коронавірус, що забрав уже життя сотень людей, бояться всі. Замовлену по телефону їжу тепер отримують так: кур’єр, який прикотив на мотоциклі ставить на асфальт коробку, яку він возить за плечима. На неї кладуться, наприклад, упаковки з готовою куркою з мережевого ресторану... Після цього постачальник відходить на заповітні два метри і жестом запрошує покупця, який зберігає таку ж дистанцію, забрати товар. Оплата — по інтернету. Головне — ніяких дотиків і зближень”.
Старшокласників у багатьох пекінських школах переводять на дистанційне навчання, зростає число службовців, які працюють на дому, з конторами вони з’єднуються тільки по комп’ютерних мережах. Якщо зіткнулися два автомобілі, то за вказаною електронною адресою надсилаються докладні фотографії того, що сталося, заповнюються анкети, а поліцейські все оформляють без особистого контакту.
Навіть Генеральна прокуратура КНР, як повідомляється, стала допитувати підозрюваних виключно дистанційно, щоб не підчепити від них коронавірус.
З міста Ухань безпосередньо перед введенням там карантину за офіційними даними виїхали 5 мільйонів чоловік. Ці люди не ховалися і не бігли — вони просто спокійно відправилися подорожувати, використовуючи тиждень вихідних з нагоди головного китайського свята, Нового року за місячним календарем. Хто багатший, поїхав за кордон, але переважна маса роз’їхалася по Китаю. Серед них, зрозуміло, чимало потенційних носіїв коронавірусу. Після введення карантину багато тих, хто виїхали з Уханя виявилися відрізаними від рідного міста, розчинилися в неймовірній за розмірами країні, і влада тепер намагається зібрати ці п’ять мільйонів до купи. У 35 містах створені 300 збірних пунктів, а жителям блокованого міста, які опинилися поза зоною карантину, дано вказівку негайно зареєструватися.
China 2020. A boy on a hoverboard hands off hand sanitizer and the waimai guys have been banished to the borders of residential complexes. A red banner urges determination in the fight against the coronavirus. pic.twitter.com/wLaoVbcdiO
— Paul Mozur 孟建国 (@paulmozur) February 6, 2020“Але не всі уханьці рвуться в ці карантинні табору. Китай стрясають чутки про те, що багато людей з блокованого міста зачаїлися і ховаються, поширюючи навколо себе хмари вірусів. За видачу уханьця, який переховується від реєстрації, деякі органи місцевої влади призначали нагороду — від ста до трьохсот доларів”, — зазначив автор матеріалу.
Навіть поруч з Пекіном жителі сіл перекривали і переорювали дороги, не впускаючи нікого, хто не значиться в списку місцевих мешканців. У кожному незнайомцеві там бачать побіжного заразного уханьця і відгороджуються доморощеними блокпостами. Доходило до бунтів: у провінції Фуцзянь, як повідомляли японські ЗМІ, 28 січня відбулася бійка між поліцією і місцевими жителями, збудоражені чутками про майбутнє будівництво в їх окрузі бараків для утримання людей, поміщених в карантин.