Китай планує здійснити м'яку посадку супутника на зворотному боці Місяця
Київ • УНН
КИЇВ. 27 грудня. УНН. Китай планує до 2018 року здійснити м'яку посадку супутника на зворотному боці Місяця, передає УНН з посиланням на ТАСС.
Згідно з документом, до 2018 року Китай планує запустити супутник в рамках програми зондування Місяця “Чан’е-4”, який повинен зробити “першу в історії людства м’яку посадку на зворотний бік Місяця”, там досягнувши точки Лагранжа Л2, де врівноважується тяжіння Місяця і Землі.
Також Китай планує в рамках програми зондування Місяця запустити в кінці 2017 року супутник “Чан’е-5” для дослідження супутника місяця, який повинен буде здійснити посадку на місячну поверхню, зібрати необхідні зразки і повернутися на Землю.
Китайська програма зондування Місяця “Чан’е” включає в себе три етапи: обліт навколо супутника Землі (“Чан’е-1” і “Чан’е-2”), посадка на Місяць (“Чан’е-3” і “Чан’е-4”) і повернення з Місяця на Землю (“Чан’е-5” і “Чан’е-6”).
Раніше заступник керівника пілотованої космічної програми Китаю Чжан Юйлинь заявив, що Китай має намір до 2036 року надіслати своїх астронавтів на Місяць. За його словами, Китаю знадобиться 15-20 років, щоб висадити астронавтів на місячній поверхні, використовуючи при цьому розробки країни в космічній галузі.