Інтелектуальний кордон: у МВС розповіли, що це і яким його бачить Україна
Київ • УНН
КИЇВ. 19 листопада. УНН. Саме надійний, інтелектуальний державний кордон, здатен захистити державу і громадян від багатьох викликів сучасності. Про те, яким має бути та які задачі виконуватиме український інтелектуальний кордон, повідомив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський під час виступу в парламенті, передає кореспондент УНН.
Цитата
“Я думаю що сьогодні немає жодної людини в Україні, яка б не переконалась у тому що саме надійний державний кордон, побудований, інтелектуальний державний кордон, з сучасними системами відеоспостереження, може захистити нас від багатьох нападів, які сьогодні є. Які сучасні кордони в Європі і світі? Хотів би використати цей час для того щоб ми подивились на те, що має бути, яким має бути український кордон”, — сказав міністр.
Деталі
Він продемонстрував нардепам світлини кордонів різних країн, зокрема США, Угорщини, Ізраїлю — як правило, це суцільний паркан з сітки чи дроту з системою відеонагляду, вартові башти через кожні 5-7 кілометрів, на які встановлюються сучасні оптичні і тепловізійні прилади спостереження, які дозволяють бачити що відбувається на суміжній з кордоном території.
Країни, які мають надвисокий ризик проникнення нелегальних мігрантів, з країнами де йде громадянська війна або де населення живе за межею жебрацтва, будують паркани з бетонних плит заввишки до 6 метрів, так як Ізраїль на кордоні з Палестиною, США з Мексикою, Туреччина — з Сирією, зазначає Монастирський. Водночас, такі бетонні паркани коштують надзвичайно дорого, при цьому вони не є запорукою від повномасштабного воєнного вторгнення.
Як зазначив міністр, майбутній український інтелектуальний кордон має в першу чергу виконувати чортири основні задачі.
- захист від диверсійних і розслідувальних груп з території держави агресора.
- захист української економіки від контрабанди, яка є економічною зброєю проти держави.
- захист від потоків нелегальних мігрантів, які також є зброєю в сучасній гібридній війні.
- захист від проникнення в Україну лідерів та членів міжнародних, організованих, злочинних угрупувань.
“З урахування економічних можливостей України і після вивчення досвіду іноземних країн, найбільш раціональним рішенням є будівництво вздовж всього кордону, або річки, у вигляді суцільно паркану з сітки та колючого дроту з 100 % покриттям кордону інтелектуальною системою цілодобового відео нагляду та сигналізації”, — каже глава МВС.
Він пояснює, що сучасні системи відеоспостереження дають можливість моніторити і виділяти об’єкти на відстані від 5 до 15 км від державного кордону, вздовж іншої території, виділяти такі об’єкти, сигналізувати прикордонникам і завдяки швидкісній дорозі, яка буде вздовж державного кордону, впродовж 15 хвилин прибувати на місця ймовірної небезпеки.
“Вздовж кордону з РФ і Білоруссю, частини ділянки кордону які розташовані на відкритій місцевості вбачається доцільним будівництво трансортного рову шириною 4 метри і глибиною 2 метри для ускладнення прориву механізованих підрозділів ворожої армії”, — зазначив міністр.
У той же час він наголосиві, що будувати державний кордон, маючи лише бажання, неможливо — необхідно чітко визначити і закласти в державний бюджет кошти на будівництво державного кордону в першу чергу з РФ і Білоруссю. А це — понад 2,5 тис. км.
“На сьогодні така робота в облаштуванні інженерного облаштування сучасного українського кордону оцінюється і буде коштувати близько 17 млрд грн на тих ділянках, про які я сказав — на ділянках з Республікою Білорусь і Російською Федерацією”, — додав Монастирський.
Додамо
Раніше Монастирський повідомляв, що Україна має побудувати кордон з Білоруссю та Росією наступного року.
Що було раніше
Як писав УНН, на тлі ситуації, яка склалась на кордоні Польщі, і щоб уникнути напливу мігрантів з Білорусі, Україна посилює охорону державного кордону з країною-сусідом.
Як заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, найбільш вразливі ділянки українсько-білоруського кордону будуть посилені додатковими підрозділами Держприкордонслужби, Нацполіції та Нацгвардії. Йдеться про 8,5 тис. cиловиків.