Гучний скандал із ТЦК на Волині: чому представник Омбудсмена звернувся до ДБР та прокуратури

Гучний скандал із ТЦК на Волині: чому представник Омбудсмена звернувся до ДБР та прокуратури

Київ  •  УНН

 • 10905 перегляди

Read in English

Представник омбудсмена подав заяву через відмову працівників ТЦК надати доступ до чоловіка, якого нібито побили та примусово доставили до центру. Чоловіка вивезли до військової частини без можливості спілкування з представником омбудсмена.

Представник Уповноваженого ВР з прав людини Дмитро Лубінець повідомив Волинську обласну прокуратуру та подав заяву в ДБР через дії працівників ТЦК на Волині, які зокрема, не надали можливості поспілкуватися з утримуваним чоловіком, якого нібито побили та примусово доставили до Луцького МТЦК та СП. Про це повідомив Лубінець, передає УНН.

"До мене надійшло звернення від заявниці, яка поскаржилася на дії працівників Ковельського міського ТЦК та СП.  Жінка повідомила, що її чоловіку завдали тілесних ушкоджень, після чого він потрапив до лікарні. Прямо з медзакладу його примусово доставили до Луцького МТЦК та СП", - написав Лубінець.

Омбудсмен повідомив, що його Представник у Волинській області одразу виїхав до обласного ТЦК та СП для з’ясування обставин. Однак працівники центру комплектування не виконували вимоги Представника і не надали можливості поспілкуватися з утримуваним.

"Навіть після приїзду поліцейських, яких викликав мій Представник, працівники Волинського ОТЦК та СП та Луцького МТЦК та СП не надали можливості поспілкуватися з утримуваним чоловіком, а повідомили, що його вивезли до військової частини. Дії працівників Волинського ОТЦК та СП та Луцького МТЦК та СП суперечать вимогам Закону України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" та можуть бути кваліфіковані за ч. 2 ст. 344 Кримінального кодексу України. Тож про цей факт мій Представник повідомив Волинську обласну прокуратуру та подав заяву в ДБР", - розповів Лубінець.

Він наголосив, що коли стоїть питання прав людини, не може бути жодних перепон для уповноважених на це посадових осіб.

"За кожне перешкоджання буде належна відповідальність! Я не дозволю нехтувати правами людини у правовій державі!", - заявив омбудсман.

Доповнення

Лубінець повідомляв, що в Україні за рік зафіксовано понад 4 тисячі звернень щодо порушень під час мобілізації, зокрема випадків фізичного примусу. Хоча ці випадки зменшилися, окремі факти порушень прав громадян залишаються.