Грінпіс критикує постачальників технологічних гігантів за недостатні зусилля зі скорочення викидів

Грінпіс критикує постачальників технологічних гігантів за недостатні зусилля зі скорочення викидів

Київ  •  УНН

 • 74913 перегляди

Read in English

Викиди вуглекислого газу, спричинені виробництвом електроніки, продовжують зростати, а ланцюги постачання компонентів залишаються «брудними» з точки зору екології.

Екологи не бачать прогресу у зусиллях з декарбонізації виробництва електронних приладів з боку постачальників комплектуючих технологічних гігантів, таких як Samsung або Apple. Про це йдеться у новому звіті Greenpeace, пише УНН.

Виробники електроніки визнають необхідність кліматичних дій, але прогрес нерівномірний і надто повільний. На жаль, у 2022 році викиди п'яти найбільших виробників електроніки, зокрема Samsung Electronics, Foxconn та Intel, зросли. Технологічні компанії багато хваляться тим, що вони стали "зеленими", але коли ви подивитеся на загальну картину, то побачите, що їхні ланцюги постачання є надзвичайно брудними

- зазначила активістка кампанії з питань клімату та енергетики Сюейн Ву.

Деталі

У звіті Greenpeace  оцінив зусилля з декарбонізації, яких докладають 11 найбільших постачальників провідних світових брендів побутової електроніки, та дійшов висновку, що за останні роки викиди в ланцюжку поставок технологій різко зросли. Зазначається, що великі бренди електроніки, особливо Samsung Electronics або Apple, не вжили достатніх заходів для скорочення викидів.

За даними Greenpeace, понад 70% викидів світового електронного сектору пов'язані з постачальниками, включаючи виробників напівпровідників і дисплеїв. Хоча ці компанії збільшили використання відновлюваних джерел енергії, прогрес у боротьбі з їхнім впливом на клімат залишається несумісним з цілями обмеження глобального потепління до 1,5°C.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Світ долає ключовий поріг потепління з такою швидкістю, що це занепокоїло вчених – ВВС

Greenpeace прогнозує, що до 2030 року лише напівпровідникова промисловість викидатиме 86 мільйонів метричних тонн еквіваленту вуглекислого газу на рік. Це більш ніж удвічі перевищує річні викиди вуглецю в Португалії, йдеться у звіті.

Також зазначається, що більшість постачальників електронної промисловості встановили довгострокові цілі щодо скорочення викидів вуглецю, але часові рамки не відображають рівень амбіцій, необхідний для запобігання зміні клімату.

Контекст

Google працює з постачальниками над скороченням викидів і заохочує їх до повного переходу на екологічно чисту енергію, повідомляла компанія. Apple закликала постачальників використовувати 100% відновлюваної електроенергії до 2030 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За час війни збитки для української екології перевищили 52 мільярди євро