Глава Китаю Сі Цзіньпін вперше за шість років прибув до США: очікується зустріч з Байденом

Глава Китаю Сі Цзіньпін вперше за шість років прибув до США: очікується зустріч з Байденом

Київ  •  УНН

 • 62234 перегляди

КИЇВ. 15 листопада. УНН. Глава Китаю Сі Цзіньпін розпочав свій перший за шість років візит до Сполучених Штатів, повідомила у середу офіційний представник МЗС КНР Хуа Чуньїн, пише УНН.

Цитата

"Глава Сі Цзіньпін щойно прибув до Сан-Франциско для участі у китайсько-американської зустрічі на навийщому рівні і зустрічі економічних лідерів АТЕС", - повідомила офіційний представник МЗС КНР у соцмережі X.

Деталі

Як зазначає Reuters, Сі перебуває зі своїм першим візитом у США з 2017 року. Він має зустрітися з президентом США Джо Байденом у невідомому місці в районі затоки Сан-Франциско в середу вранці, а потім відвідати щорічний саміт Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС).

Саміт Сі з Байденом стане першою особистою зустріччю між лідерами США та Китаю за рік, і офіційні особи США розглядають її як можливість зменшити тертя в тому, що багато хто вважає найнебезпечнішим суперництвом у світі, вказує Reuters.

Раніше Байден заявив, що прагне покращити відносини з Китаєм після періоду напруженості і прагнутиме відновити нормальне спілкування між двома наддержавами, включаючи контакти між військовими.

Речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі повідомив, що Байден і Сі також обговорять конфлікт Ізраїля і ХАМАС у секторі Гази, а також зусилля США підтримати Україну в її боротьбі з російською армією.

На порядку денному будуть економічні питання. Байден зазначав, що США не хочуть відокремлюватися від Китаю, але хочуть змінити економічні відносини на краще. 

Очікується, що Сі, який прагне залучити іноземні інвестиції під час АТЕС, щоб протистояти недавнім труднощам у його країні, у середу пообідає з топ-менеджерами бізнесу США.

Для американських компаній це буде можливість почути безпосередньо лідера Китаю, на тлі того, як вони шукатимуть способи подолання економічного спаду та невизначеності у цій країні, спричинених розширенням китайських правил безпеки.