Фінансування вишів залежатиме від кількості студентів-бюджетників - Міносвіти

Фінансування вишів залежатиме від кількості студентів-бюджетників - Міносвіти

Київ  •  УНН

 • 16613 перегляди

Read in English

Обсяг державного фінансування університетів в Україні залежатиме від кількості студентів, які навчаються за державним замовленням, а також від інших критеріїв, таких як результати наукових досліджень, міжнародні рейтинги, рівень працевлаштування випускників та регіональний коефіцієнт для прифронтових регіонів.

Міністерство освіти і науки України відновило формульний принцип у розподілі бюджетного фінансування між закладами вищої освіти. Воно залежатиме від 5 критеріїв, основним з яких стане кількість студентів, які навчаються на бюджетній формі навчання. Про це повідомляє пресслужба Міносвіти, пише УНН.

Деталі

Зазначається, що формульний принцип фінансування передбачає, що розмір виділених державних коштів для кожного університету визначатимуть з огляду на кілька критеріїв, яким має відповідати заклад освіти.

Першим і ключовим критерієм є контингент студентів, тобто загальна кількість вступників, які обрали навчання в конкретному закладі на державному замовленні.За словами заступника міністра освіти і науки Михайла Винницького, це сприятиме підвищенню адресності використання коштів з бюджету.

Таким чином ми робимо крок до реалізації важливого принципу управління в системі вищої освіти – "гроші ходять за студентом". Тобто державне фінансування залежить не від того, скільки потенційно міг би забезпечити той чи інший ЗВО, а від реальної кількості студентів, які обрали саме цей університет, виборовши право на навчання за кошти державного бюджету,

- зазначає Винницький.

За його словами, така модель допоможе підвищити адресність використання державних коштів.

Також у формулі буде врахована наукова практика чи діяльність, тобто кількість коштів, які заклад вищої освіти заробив від надання науково-технічних, консультаційних послуг або отримав у формі грантів на наукові розробки.

Третьою складовою формули буде показник інтернаціоналізації, тобто місце в міжнародних рейтингах або участь у європейських проєктах Еразмус+.

Також вагомою складовою формули буде показник працевлаштування, тобто відсоток випускників, які працевлаштовані за даними від Пенсійного фонду.

Окрім того, для підтримання закладів освіти найбільш вразливих, нині прифронтових регіонів, формула міститиме регіональний коефіцієнт.

Нагадаємо

Кабінет Міністрів схвалив проєкт указу про відновлення 77 щорічних президентських грантів для молодих учених та 20 грантів для докторів наук для підтримки їхніх досліджень. Конкурсний відбір наукових проєктів для молодих учених відновиться з 2025 року, а для докторів наук - з 2026 року.