Експерти про "паспорти імунітету" Зеленського: без якісного ІФА-тестування на антитіла не обійтися
Київ • УНН
КИЇВ. 15 лютого. УНН. В Україні Президент Зеленський запропонував скасовувати карантинні обмеження для людей, які перехворіли на коронавірус або вже вакцинувалися від COVID-19. Наразі в Кабміні розробляють методологію, як це відбуватиметься. УНН поцікавився, що про таку пропозицію думають медики та експерти та чому тут не обійтися без якісного ІФА-тестування на антитіла.
Деталі
Політичний оглядач Геннадій Дубов вважає, що скасування обмеження для вакцинованих — майбутня загальноєвропейська тенденція. Окрім того, в Україні вже давно існує законна практика для недопуску невакцинованих дітей до навчальних закладів.
“Можна розраховувати, що такий підхід підтримають, якщо він буде запропонований владою. Власне, мабуть, ми рухаємося в форматі світової практики, і якщо ми не будемо її запроваджувати, то у нас будуть проблеми з точки зору ізоляції України від іншого світу. Питання в тому, що метою вакцинування є вироблення певної кількості антитіл, і якщо внаслідок хвороби також виробляється достатня кількість антитіл, то логічно і правильно скасувати і для них заборони”, — підкреслив Дубов.
Він також підкреслив, що головне у цій ситуації — робити людям якісні ІФА-тести на антитіла.
Лікар-інфекціоніст Ігор Гайдук вважає, що карантинні обмеження для вакцинованих передусім приберуть у майбутньому при подорожах. Але якщо говорити про імунітет тих, хто перехворів на COVID-19, то для них ключовими стануть якісні ІФА-тести на антитіла до коронавірусу.
“Це важливо, адже може розширити мандри людей, і вони не будуть мати обмежень. Буде стимул вакцинуватися, бо в нас починається знову якась антивакцинальна істерія. Тому ця пропозиція дуже гарна, я вважаю. Люди, які провакцинувалися або перехворіли, мають переходити в інший інфекційний статус, бо не становлять епідемічної загрози, на відміну від тих, хто не перехворів і не вакцинований. Останні можуть бути носіями й далі поширювати захворювання”, — зауважив Гайдук.