Антивікова терапія: її методи, переваги та вплив стресу на старіння
Київ • УНН
Спеціаліст AntiAge терапії переконаний, що шлях до збереження молодості починається від народження
Про те, що таке антивікова терапія, з чого ми можемо почати вже сьогодні та чи впливає війна на наш реальний біологічний вік читачам УНН розповів лікар антивікової терапії, дерматовенеролог, завідуючий відділенням у DMC Clinic Андрій Ваганов-Дашков.
- Останнім часом частіше чуємо про антивікову терапію. Що таке, взагалі, антивікова терапія: в чому її суть, мета та користь? Чи є антивікова терапія частиною біохакінгу, до якого вдаються деякі люди?
Перше питання дуже обʼємне, почну з кінця. Що таке біохакінг? На мою думку, це авангард науки, мета якого створити людину - кращу версію себе. У популярній культурі, у медіа, це схоже на експерименти над собою. Тобто частіше за все люди, які практикують біохакінг самостійно, не замислюються про наслідки, про те, що буде з ними через рік, пʼять років, десять.
Що таке AntiAge? Це науковій спосіб бути здоровою людиною і, як наслідок цього, збільшити тривалість життя. Сьогодні ми маємо декілька напрямків у цій галузі, це праця з генами, модифікація образу життя - тобто медицина Лайф стайл, функціональний підхід, де розглядається підтримка функціональності органів. Мені подобається медицина Лайф стайл, тому що це те, що кожен з нас може зробити самостійно. Наприклад змінити ставлення до харчування, сну та фізичного навантаження. У своїй доповіді на Форумі Women Power я про це розповім.
- З якими галузями медицини дотична антивікова терапія? Чи йде мова лишень про ендокринологію, наприклад, чи косметологічні процедури?
Коли ми говоримо про антівікову терапію, то це - поєднання різних спеціалістів в галузі медицини, спорту, дієтології, психології.
- Які методики використовуються в антивіковій терапії?
Є безліч методів - від прийняття пігулок та крапельниць до фізіотерапії. Наприклад, кріосауна, електросон, специфічні масажі такі як лимфодренаж, сомато-емоційний масаж. Відвідування спа салонів - це теж антіейдж.
- З якого віку людині необхідно звернутися до антивікового терапевта? Від чого це залежить?
Сьогодні ми повинні зрозуміти, що антіейдж починається з народження дитини. Тому що які звички сформуються до їжі, ставлення до свого тіла, психологічне здоровʼя - це все створює умови того, як довго та з якою якістю ми будемо жити. Таким чином, чім раніше - тім гарніше .
- Які у сучасному світі основні фактори, які впливають на процес старіння люди. Можливо, якісь раніше були неважливими, а тепер відіграють значну роль?
Відповідь на це питання проста - спосіб життя. Те, як ми живемо, те, як ми харчуємося, спимо, кохаємося - тобто наш лайфстайл. Нічого нового, але це те, що нас може робити більш молодими або більш старими. Тому що тільки 20 відсотків - це генетичне старіння, а вся решта це наш спосіб життя.
- В даний момент до процесу старіння організму більше схильні чоловіки чи жінки? Які об’єктивні та суб’єктивні чинники на це впливають? Яка різниця в антивіковій терапії для жінок та чоловіків?
Стать не є визначальним фактором, хоча і є одним із основних. Персоналізований підхід до кожної особистості є найважливішим, в антиейджингу немає готових схем. Є персоналізований підхід до кожного.
- Чи є надлишкова вага фактором, що безпосередньо прискорює старіння?
Вага теж є фактором, який скорочує наше життя. Наслідком надлишкової ваги є цукровий діабет другого типу, підвищений холестерин, підвищений тиск, і так далі. Ці речі нам не подовжують життя, а тільки скорочують.
- Стрес – є фактором старіння. Чи почали українці старішати швидше з війною?
Так, стрес є фактором старіння. Є дослідження, яке говорить нам про те, що людина, яка знаходиться у хронічному стресі рік, біологічно старіша на десять років людини, що не перебуває під впливом стресу.
- Чи можна з цим щось вдіяти?
Так, можна. Існують науково підтверджені заходи. Буду розповідати про це в моїй доповіді на Форумі.
Що: Форум Woman Power
Де: Pochayna Event Hall, просп. Степана Бандери, 23, 3 поверх
Коли: 2 грудня, 9:00