Депутати хочуть поновити мораторій на перевірки бізнесу
Київ • УНН
КИЇВ. 17 січня. УНН. Днями депутати Верховної Ради України зареєстрували у парламенті два законопроекти, якими пропонується продовжити мораторій на проведення перевірок підприємців контролюючими органами, передає УНН.
Йдеться, зокрема, про:
- проект ЗУ № 9472 "Про мораторій на проведення перевірок підприємців контролюючими органами: тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності"
- проект ЗУ № 9473 "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" щодо поновлення мораторію на проведення перевірок бізнесу контролюючими органами".
Авторами обох законопроектів виступили народні депутати Олександр Вілкул, Дмитро Колєсніков, Костянтин Павлов та Андрій Гальченко.
Так, проектом ЗУ № 9472 пропонується встановити мораторій на перевірки бізнесу до 31 грудня 2023 року, проектом ЗУ № 9473 - внести зміни до ЗУ "Про Державний бюджет України на 2019 рік", встановивши, що перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України) здійснюються протягом 2019 року виключно з дозволу Кабміну, за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або вимогами КПК України.
Разом з тим, з 1 січня в Україні завершився мораторій на перевірки, який діяв з 2014 року.
У підсумку його дії, як засвідчують позиції нашої країни в Глобальному індексі продуктової безпеки, якість продуктів харчування у нас значно погіршилися.
Спалахи масових отруєнь, як серед дорослих, так і дітей, стали практично нормою, а їхня кількість виросла в рази.
Крім того, за даними експертів ринку, Україну наводнила фальсифікована та контрафактна продукція, за продаж якої на практиці немає ніякої відповідальності.
Почастішали випадки використання заборонених дешевих інгредієнтів під час приготування їстівних готових товарів, а імпорт пальмової олії в Україну побив рекорди усіх попередніх років з часів проголошення незалежності.
Саме пальмову олію найчастіше використовують для фальсифікату молочної продукції, підкреслюють фахівців, наголошуючи на тому, що виробники всіляко намагаються приховати такі факти.
Скасувати мораторій на перевірки вимагали низка громадських організацій, які займаються захистом прав споживачів.
Особливо відмовитися від мораторію уряд закликали народні депутати у питаннях контролю за харчуванням дітей у школах та садочках.