Д.Корнейчук: багатьом у владі вигідна блокада

Д.Корнейчук: багатьом у владі вигідна блокада

Київ  •  УНН

 • 4846 перегляди

КИЇВ. 3 березня. УНН. Кабмін склав список компаній, яким дозволено поставляти вугілля, однак, це ті ж компанії, які його і так поставляли. Я вважаю, ми маємо справу з деякою свідомою провокацією з боку влади. Так прокоментував для Newsone ситуацію з блокадою поставок вугілля журналіст, історик Дмитро Корнійчук, передає УНН.

"Затягнули" ситуацію так, що тепер блокада йде не тільки з українського боку, а й з так званих республік. Ми вже бачили заяви, які блокують про те, що вони не збираються розходитися, всі рішення Кабміну - це просто фікція і спроба обдурити громадськість, тому ми прийшли до того ж самому тупику, з якого і виходили ", - сказав Д.Корнейчук.

На його думку, якби не було кулуарної підтримки влади, то ніякого блокування протягом місяця не тривало б. "Ми бачимо, що влада самоусувається від всього, що відбувається. Можливо, їй в якійсь мірі це вигідно. Гройсман приймає якісь рішення в Києві, але було б ефективніше, якби він поїхав з цим рішенням до блокуючим. Київ приймає якісь рішення, а блокують живуть своїм життям. Дійшло до того, що підприємства, що знаходяться на територіях, так званих, ЛНР і ДНР починають націоналізувати. Як це буде вирішуватися? ".

Журналіст також зазначив, що зараз глави МЗС ряду європейських держав, які їдуть до Києва, візьмуть на себе роль комунікатора між Києвом і Москвою для того, щоб Мінський процес продовжився. Однак, на його думку все упирається в позицію президента. "Чи дасть він команду розігнати блокаду блокуючих без кровопролиття, ми побачимо розблокування. Чи не дасть таку команду, ми побачимо подальше продовження блокади, зупинку металургії і всієї енергетики ".

Кормнейчук впевнений, що оскільки основну частину українського ВВП становить металургія, (а зараз металургія знаходиться на межі зупинки, тому що основне джерело енергії для металургії, коксівне вугілля, вже місяць не поставляється з території Донбасу та альтернативи йому поки немає), то через пару тижнів нас очікує колапс в енергетиці. "Ми повинні розуміти, що ті українські підприємства, які знаходяться на території Донбасу все зареєстровані офіційно на території України і платять в український бюджет десятки мільярдів податків. Та тимчасова адміністрація, яка зараз введена на цих територіях, насправді, це не націоналізація. Якщо ми говоримо про ринки збуту для цих підприємств, то в принципі, в Росії вистачає свого вугілля. Навіть, якщо спочатку вони будуть закуповувати донбаський вугілля, їм не потрібні конкуренти. Таким чином, промисловість зупиниться на території України, з одного боку і на території Донбасу з іншого ".