Чи може вакцина проти COVID-19 спричинити захворювання: відповіли у МОЗ
Київ • УНН
КИЇВ. 17 березня. УНН. Вакцина проти коронавірусної хвороби COVID-19 не може спричинити захворювання, однак після щеплення людина все одно може заразитися. Про це йдеться в інформаційному бюллетені Міністерства охорони здоров’я України, передає УНН.
Цитата
“Вакцина проти COVID-19 не може спричинити захворювання. Однак, існує ймовірність того, що ви отримаєте першу дозу вакцини вже інфікованим, коли симптоми хвороби ще не розвинулись. Або ж інфікуєтесь та захворієте після проведення вакцинації”, - інформують у міністерстві.
Деталі
У МОЗ нагадують, що організм після щеплення напрацьовує імунітет щонайменше три тижні. Як показує аналіз даних клінічних досліджень, ефективність вакцини після одноразової стандартної дози становить 76% з 22 по 90 день. Рівень антитіл зберігається протягом цього періоду з мінімальним зниженням.
“Навіть через три тижні після введення другої дози вакцини існує невелика вирогідність того, що ви все одно захворієте. Але в цьому випадку ви наймовірніше перенесете захворювання легко і без ускладнень”, - підкреслюють у МОЗ.
Відомство запевнює, що загальна слабкість або підвищення температури − це звичайна реакція на вакцину проти COVID-19. Ці симптоми зникають через кілька днів після вакцинації.
Водночас, якщо після щеплення з’явились характерні симптоми захворювання на COVID-19: висока температура, постійний кашель, втрата нюху чи смаку, - у МОЗ радять звернутися до лікаря.
Що було раніше
У понеділок стало відомо про те, що Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, який нещодавно зробив щеплення препаратом Covishield від AstraZeneca, отримав позитивний результат ПЛР-тесту на коронавірус.
Зазначимо також, що поточного тижня У Міністерстві охорони здоров’я сьогодні повідомили, що перше щеплення проти коронавірусу знижує ймовірність зараження на 65%. При цьому за даними МОЗ, побічні ефекти при вакцинації від COVID-19 вакциною AstraZeneca (Covishield) виявляються лише у 0,8% випадків, тяжких випадків не зафіксовано.