Бойовики ДНР не дають відремонтувати водогін, що постачає воду в Торецьк – СЦКК
Київ • УНН
КИЇВ. 28 червня. УНН. У місті Торецьк Донецької області склалася надзвичайна важка ситуація з водопостачанням міста, оскільки бойовики ДНР не бажають забезпечити режим “тиші” для обстеження та ремонту водогону. Про це йдеться у заяві української сторони СЦКК, оприлюдненій прес-центром штабу АТО, передає УНН.
“Українська сторона СЦКК повідомляє, що в місті Торецьк Донецької області склалася надзвичайно важка ситуація з водопостачанням. Виконуючий обов’язки мера міста Юрій Євсіков б’є на сполох, попереджаючи про можливість гуманітарної катастрофи”, — йдеться у повідомленні.
За інформацією СЦКК, вода поступає до міста по водоводу “Горлівка-Торецьк”. Ще на початку 2017-го року, внаслідок обстрілів з боку НЗФ ОРДО, було пошкоджено ділянку водоводу, що проходить через лінію зіткнення в районі шахти імені Гагаріна.
“За підрахунками комунальних служб Торецька на землю щоденно витікає близько 15 тисяч кубометрів води. Через це в місті запроваджено жорсткий графік водопостачання: майже 35 тисяч мешканців отримують воду лише дві години на добу, в селища Північне та Залізне вода подається на дві години один раз за дві доби”, — зазначається у повідомленні.
За словами в.о. міського голови Торецька Юрія Євсікова, в місті може спалахнути епідемія інфекційних захворювань. Міська санепідемстанція готується днями закрити усі дитячі садки. Співробітники ДСНС підвозить воду в цистернах, але її вистачає лише для нагальних потреб.
У СЦКК наголосили, що неодноразово надсилали відповідні заявки ворожій стороні.
Ю.Євсіков зазначив, що для обстеження та ремонту водогону достатньо лише одного літнього світлового дня, лише 10 годин. Але, навіть, і на цей нетривалий час НЗФ ОРДО не бажають забезпечити “режим тиші”, незважаючи і на те, що з 24-го червня в зоні АТО оголошено перемир’я на період збору врожаю.
У СЦКК підкреслили, що ситуація, яка склалася з водопостачанням міста Торецьк, наочно демонструє той факт, що керівництво ОРДО цинічно продовжує ігнорувати інтереси цивільного населення, всупереч зроблених ними заяв, демонструє абсолютну незацікавленість у забезпеченні екологічної безпеки регіону та у відновленні цивільної інфраструктури Донбасу.