Біткоїн за капіталізацією невдовзі може зрівнятися із золотом: експерт пояснив, чому ці активи стають все популярнішими

Біткоїн за капіталізацією невдовзі може зрівнятися із золотом: експерт пояснив, чому ці активи стають все популярнішими

Київ  •  УНН

 • 127678 перегляди

Read in English

Золото і біткоїн розглядаються інвесторами як активи-притулки в турбулентні часи, причому золото є стабільним активом, а біткоїн вважається цифровим еквівалентом, хоча вони мають різні базові фактори, що визначають їхні ціни.

Золото, а подекуди і біткоїн, розглядаються інвесторами як "тиха гавань" у неспокійні часи. Про це та про подібність між цими двома видами активів у коментарі УНН розповів професор кафедри банківської справи та страхування КНЕУ ім. В. Гетьмана Сергій Ходакевич.

За словами експерта, вартість золота останнім часом демонструє тенденцію до зростання, хоча ціни коливаються під впливом різних факторів.

"Такі коливання можуть бути пов'язані з різними факторами, до прикладу: геополітичні чинники, включаючи воєнний конфлікт між росією та Україною та між Ізраїлем і ХАМАС, спонукали індивідуальних інвесторів шукати безпеки у золоті, і до них приєдналися центральні банки, які станом на кінець вересня 2023 року купили 800 тонн золота; зміни в монетарній політиці Федеральної резервної системи щодо ставок може впливати на ціни на золото. Зараз очікується зниження ставок, це сприятиме зростанню цін на золото через збільшення ліквідності та зменшення ризиків інвестування", - пояснює Ходакевич.

Золото – стабільний актив, пояснює експерт. І особливо затребуваними такі активи стають у нестабільні часи.

"Золото, дійсно, вважається стабільним активом і представляє "тиху гавань" для інвесторів у різних масштабах, від мікро до глобального рівня. Коли очікування стосовно світової економіки негативні, інвестори шукають безпечні активи - такі, як золото - для збереження вартості своїх інвестицій.

Вплив настроїв інвесторів на світову економіку полягає в тому, що ці настрої є відображенням фундаментальних факторів. До прикладу: якщо загроза війни або загострення ситуації у світі посилюється, це може спричинити погіршення настроїв інвесторів і спонукати їх шукати безпечні активи.

Таким активом, як вже було сказано вище, є золото, воно вважається пристановищем в часи нестабільності. Біткоїн також може бути включений у цей список, оскільки він часто розглядається як цифровий еквівалент золота", - каже Ходакевич.

Глибинні фактори зміни ціни частково відрізняються як для золота, так і для біткоїна, але обидва активи є привабливими для інвесторів.

Що стосується подібностей між золотом і криптовалютою, такою як Bitcoin, то вони мають деякі спільні характеристики, такі як:

• обмежена кількість

• спекулятивний характер

"У той же час, золото – це інший актив, на відміну від біткоїна. Золото не є технологією, його вартість не залежить від електрики та підключення до Інтернету. Фізичне золото дефіцитне, довговічне, використовується в промисловості та як ювелірний матеріал, і тому - цінне. Bitcoin переважно використовується як інвестиційний інструмент, Bitcoin - це запис, це технологія", - зауважив експерт.

Біткоїн має переваги порівняно з фіатними валютами.

"На нього є попит з точки зору інвестиційного активу, оскільки він обмежений і є привабливим для тривалих інвестицій. Інвестори купують його, тому що вони розуміють проект і вірять у його успіх. Загалом, з 2009 року до сьогодні, спостерігається тенденція до зростання ціни на біткоїн.

Хоч біткоїн і є спекулятивним активом, та він є частиною світової фінансової системи. Його використовують інвестори і гравці на ринку як цінний актив, і його популярність зростає. Це свідчить про те, що найближчим часом попит на біткоїн буде зберігатися, і його ціна продовжить зростати. У той же час варто звернути увагу на те, що біткоїн не є перевіреним роками активом, як золото. Найкраще розглядати біткоїн як перспективну технологію. Якщо їй вдасться домогтися широкого поширення та використання, то вона допоможе вирішити низку серйозних проблем у світовій фінансово-валютній системі", - вважає Ходакевич.

Коли ж загальна ситуація в світі стабілізується, то інвестори приділятимуть увагу більш дохідним активам, наприклад акціям, облігаціям, нерухомості тощо.

Нагадаємо

Співзасновниця першої в Україні фінтех-екосистеми Concord Fintech Solutions Олена Сосєдка також вважає, що нестабільність у світовій політиці та економіці сприяє зростанню інтересу до криптовалют як до альтернативних активів.

"Порівняння біткоїна із золотом часто проводиться через його властивості цифрового сховища цінності. Як і золото, біткоїн має обмежену пропозицію й іноді використовується як хедж проти інфляції. Однак біткоїн має і відмінні риси, такі як висока портативність, подільність і прозорість", - пояснила експерт.