Безлади та погроми у Нідерландах через введення комендантської години: що відомо наразі
Київ • УНН
КИЇВ. 25 січня. УНН. Незаконні акції протесту напередодні в зв’язку з введенням комендантської години через розповсюдження коронавірусного захворювання — вилилися на вихідних в безлади в деяких голландських муніципалітетах, виконуючий обов’язки прем’єра країни Марк Рютте назвав їх сьогодні — “неприйнятними”, кількість заарештованих перевищила 200 осіб. УНН зібрав всю відому інформацію на даний момент.
Деталі
“Це не прийнятно. У будь-якої нормальної людини це може викликати лише жах. Про що думали ці люди? Це справжнісіньке насильство, яке карається кримінально”, — заявив у понеділок на прес-конференції виконуючий обов’язки прем’єр-міністра Нідерландів Марк Рютте. У той же час в.о. прем’єра підкреслив, що до заворушень причетна лише мала частка населення, а 99% громадян дотримуються комендантської години, яка вступила в силу 23 січня.
У неділю в Амстердамі і Ейндховені пройшли великі демонстрації проти введених урядом країни заходів для боротьби з поширенням коронавірусу, які вилилися в зіткнення з поліцією. Для розгону протестуючих правоохоронним органам довелося пускати в хід водомети і кийки. В Амстердамі було затримано 190 осіб, у Ейндховені — не менше 55 осіб.
Крім того, заворушення охопили на вихідних ряд голландських муніципалітетів. Зокрема, серйозні проблеми спостерігалися в Апелдорні, Арнемі, Гаазі, Рурмонді, Стейні і Тілбурзі, де демонстранти розпалювали багаття, били вітрини магазинів, закидали поліцію камінням і петардами. У муніципалітеті Урк було підпалено центр з проведення тестів на коронавірус, а в Енсхеде був закиданий камінням госпіталь, де проходять лікування хворі коронавірусом.
Варто нагадати
Перший випадок інфікування в Нідерландах був виявлений 27 лютого минулого року. За даними Національного інституту охорони здоров’я і навколишнього середовища, до теперішнього часу коронавірусом у країні заразилися більше 944 тис. осіб. Понад 13,5 тис. інфікованих померли. Для запобігання поширенню інфекції з середини грудня 2020 року в країні був введений практично тотальний карантин, в рамках якого закриті всі магазини, які не продають продукти і товари першої необхідності, а також тренажерні зали і культурно-розважальні установи. А з 23 січня вступила в силу комендантська година, яка діє з 21:00 до 4:30.
За останні тижні кількість випадків зараження коронавірусом і летальних випадків, що щодня виявляються в країні — скоротилася, проте влада вважає за необхідне ввести додаткові заходи, щоб запобігти поширенню більш заразних штамів коронавірусу, виявлених вже більш ніж в 60 країнах, в тому числі в Нідерландах.
Згідно зі статистикою ВООЗ — у Нідерландах 944 042 випадки захворювання, 13 510 людей загинули.