"Beatles '64": новий фільм Скорсезе про історичний візит гурту до США
Київ • УНН
Disney+ випустив документальний фільм про перший візит The Beatles до США у 1964 році. Стрічка містить відреставровані архівні кадри та розкриває унікальні деталі їхнього тріумфального турне.
Документальний фільм "Beatles '64" Мартіна Скорсезе, знятий режисером Девідом Тедескі, вийшов 29 листопада на каналі Disney+. У картині йдеться про те, як 1964 року "Beatles" підкорили США: куди б вони не пішли, захоплений натовп вітав їх.
Передає УНН із посиланням на EFE та Spiegel.
"Beatles '64" від Disney+ розповідає про те, як "Бітлз" відвідали США у 1964 році, і розкриває унікальні деталі їхнього історичного візиту.
Новий документальний фільм про славетну "ліверпульську четвірку" йде схожим шляхом, як і попередній трисерійний документальний фільм Пітера Джексона "The Beatles: Get Back". Тоді Джексон використав деякі ніколи раніше не бачені кадри і таким чином створив безпрецедентну близькість до гурту, який шанують і донині.
"Бітлз 64" повертає глядачів до року, коли Джон, Пол, Джордж і Рінго вже підкорили Європу і почали "штурм" США. Їхній виступ на "Шоу Еда Саллівана" дивилися 73 мільйони американців біля своїх телевізорів. Згідно з газетами того часу, заснованими на вимірюваннях Нільсена, трансляція мала найвищий рейтинг в історії на телебаченні Нью-Йорка.
На хитких чорно-білих кадрах видно, як четверо блідих молодих людей у піднесеному настрої продираються крізь екстатичний натовп. Продюсер Мартін Скорсезе та режисер Девід Тедескі відреставрували його у компанії Пітера Джексона.
Як стверджує Spiegel, ефект повністю відрізняється від психоделічних, барвистих інтер'єрних кадрів.
"Бітлз 64" - чудовий фільм, тому що він переносить у саме серце цього емоційного урагану, в якому невиразне відчуття визволення змішувалося з чистим бажанням чогось нечувано нового.
Деякі цікаві факти
Коли учасники The Beatles прибули до Вашингтона, округ Колумбія, квартет запросили до британського посольства, щоб привітати їх із вечіркою. Посол тепло прийняв їх, однак кажуть, що персонал, який працював у британському посольстві, ставився до них інакше.
Вони називали їх образливими словами та не шанобливо ставилися до музикантів.
Насправді, у документальному фільмі сказано, що Джордж Гаррісон був вражений тим, що сталося, і ледь не заплакав.
"Ми більш-менш звикли до цього. "Ми — люди робітничого класу", — сказав Пол Маккартні. "Ви уявляєте, що вони будуть дивитися на вас зверхньо, але знаєте що? Нам було наплювати. Вони працювали в посольстві, ми були в турі, розкачували".
11 лютого 1964 року "Бітлз" вперше виступили у Сполучених Штатах. Концерт відбувся у вашингтонському Колізеї і пройшов з аншлагом.
Режисер Девід Лінч, тоді ще підліток, зізнався в документальному фільмі, що, хоча він любив рок-н-рол, він не знав, що став свідком історичної події для гурту та музики. "Це було так голосно, що не можна було повірити. Це було феноменально - зізнався режисер.
Пол, Джон, Джордж і Рінго були обмежені чотирикутною сценою, що нагадувала боксерський ринг, повністю оточеною очікуючим натовпом.
Під час виступу планування простору змушувало їх різко повертатися, причому Старр виконав особливо вражаючий рух: йому довелося з силою переставити свою круглу барабанну установку, щоб стати обличчям до глядачів з протилежного боку імпровізованої сцени.
Документальний фільм "Beatles '64" вже доступний у каталозі Disney+
Нагадаємо
Легендарна американська співачка Шер заявила про завершення 60-річної музичної кар'єри після випуску нового альбому.
Елтон Джон повідомив, що не бачить правим оком та має проблеми з лівим протягом чотирьох місяців.
Актриса Ніколь Кідман висловила бажання працювати з Мартіном Скорсезе, але відзначила відсутність жіночих ролей у його фільмах. Вона також назвала інших режисерів, з якими мріє співпрацювати.