Байден готує стратегію протидії альянсу росії, Ірану, Китаю та Північної Кореї

Байден готує стратегію протидії альянсу росії, Ірану, Китаю та Північної Кореї

Київ  •  УНН

 • 16303 перегляди

Read in English

Адміністрація Байдена розробляє нові підходи для протидії посиленню співпраці між росією, Іраном, Китаєм та КНДР. Документ передбачає перегляд безпекових структур та варіанти швидкого реагування на загрози.

Президент США Джо Байден закликав американські органи національної безпеки розробити нові підходи для протидії небезпечному посиленню співпраці між росією, Іраном, Китаєм та Північною Кореєю. Це сталося напередодні інавгурації Дональда Трампа, яка відбудеться 20 січня.

Про це пише УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

Як зазначено в меморандумі з національної безпеки, оприлюдненому у вівторок, москва в обмін на допомогу Ірану у війні проти України передає йому винищувачі, системи протиповітряної оборони та космічні технології.

Крім того, путін надає Північній Кореї пальне, фінансову підтримку та технології, офіційно визнаючи її ядерним гравцем.

росія також проводить спільні патрулювання з Китаєм у Арктиці.

Секретний документ адміністрації Байдена, у якому викладено ці дані, був коротко описаний журналістам, однак не був незалежно перевірений Reuters.

росія, Китай, Іран та Північна Корея раніше звинувачували Вашингтон у дестабілізаційній політиці, - у відповідь на попередні заяви.

Новий меморандум пропонує американському уряду переглянути існуючу структуру безпекових організацій, щоб зосередитися на питаннях, які об'єднують чотири країни, що простягаються від Європи до Азії. Проте ці ініціативи можуть бути як прийняті, так і відкинуті новою адміністрацією Трампа.

Представники адміністрації зазначають, що їхній документ не спрямований на обмеження політичних маневрів нової команди, а має на меті створити варіанти для швидкого реагування. Серед викликів, з якими стикаються США:

скоординоване застосування санкцій та експортних обмежень проти чотирьох країн,

мінімізація ризику контрзаходів з їхнього боку,

здатність реагувати на одночасні кризи, пов’язані з кількома державами. Наприклад, стало відомо, що північнокорейські війська вже перебувають у росії.

Чиновники також наголошують, що США зараз мають справу зі світом, де противники та конкуренти швидко переймають досвід один одного.

Проте співпраця між росією, Іраном, Китаєм та Північною Кореєю має свої межі. Зокрема, росія та Іран не надали значної підтримки Башару Асаду, який нещодавно був повалений у Сирії.

Представники адміністрації Байдена вважають, що ця нова ситуація ставить перед Китаєм питання про те, чи готовий він повністю підтримувати цей союз і який курс обрати в майбутньому.

Нагадаємо

Заступниця речника Міноборони США Сабріна Сінгх заявила, що північнокорейські військові залишаються в курській області рф в готовності вступити в бій в будь-який момент.