Азербайджан звинуватив російського журналіста у закликах до терактів
Київ • УНН
КИЇВ. 13 жовтня. УНН. Проти російського журналіста Семена Пегова порушено кримінальну справу. Про це йдеться у заяві Генеральної прокуратури Азербайджану, передає УНН.
“В ході розслідування виникли ґрунтовні підозри в тому, що громадянин Російської Федерації Семен Пегов, 1985-го року народження, вступивши в злочинний зв’язок з особами, які перебувають у Вірменії і на окупованих територіях Азербайджанської Республіки, об’єднавшись з ними в злочинне угрупування, всупереч вимогам Закону ” Про державну кордоні Азербайджанської Республіки" і міграційного кодексу, незаконно перетнув міжнародно визнаний державний кордон Азербайджанської Республіки без необхідних документів і за межами контрольно-пропускних пунктів, тобто через Вірменію і проник на територію міста Ханкенді і інші окуповані території з метою підтримки незаконного режиму, який діє під назвою “Нагірно-Карабахська Республіка”. Розслідуванням також були встановлені підстави для підозри в тому, що Семен Пегов, з метою підтримки створеного на окупованих територіях Азербайджану в результаті військової агресії Вірменії маріонеткового режиму “Арцах”, проводив зйомки численних вірменських добровольців, які прибули нібито для захисту даного режиму, брав інтерв’ю у членів терористичних угрупувань, що діють на окупованих територіях і, опубліковував численні відеоматеріали на своїх сторінках в соціальних мережах, закликав громадян Російської Федерації прибути в зону бойових дій для надання допомоги Республіки Вірменія, а також поширював подібні матеріали із закликами до порушення територіальної цілісності нашої країни", — йдеться у заяві.
За цими фактами порушено кримінальну справу за статтями 214-2 (публічні заклики до тероризму), 281.1 (публічні заклики, спрямовані проти держави) і 318.2 (незаконне перетинання державного кордону Азербайджанської Республіки) Кримінального Кодексу Азербайджанської Республіки.
Зазначається, що генеральна прокуратура Азербайджану направила запит про надання правової допомоги в компетентні органи РФ.
Як повідомляв УНН, в ніч проти 10 жовтня Вірменія і Азербайджан за підсумками переговорів в Москві домовилися про тимчасове припинення вогню в зоні конфлікту в самопроголошеній республіці Нагірний Карабах. Згодом країни звинуватили одна одну в порушенні перемир’я, проте формально режим тиші триває. У ОБСЄ закликали Вірменію та Азербайджан обмінятися полоненими та загиблими, МКЧХ запропонувало допомогу.