Австралія і Папуа-Нова Гвінея підписали "історичний" пакт про безпеку
Київ • УНН
Австралія та сусідня Папуа-Нова Гвінея підписали двосторонню угоду про безпеку, яка надасть тихоокеанській країні більшу допомогу в підготовці підрозділів поліції та підтримку її правової системи.
Австралія і Папуа-Нова Гвінея підписали знакову угоду про безпеку, згідно з якою підрозділи австралійської поліції розмістяться в Папуа-Новій Гвінеї. Про це з посиланням на CNN повідомляє УНН.
Ми підписали значну та історичну угоду. Австралії буде легше допомагати Папуа-Новій Гвінеї у розв'язанні проблем внутрішньої безпеки, і нам обом буде легше підтримувати безпеку одна одної та стабільність у регіоні
Деталі
Угода закріплює роль Австралії в поліції, судовій системі та обороні Папуа-Нової Гвінеї. Австралія зобов'язалася виділити близько 130 мільйонів доларів на підтримку цих ініціатив, включно зі створенням навчального центру для новобранців поліції.
Також угода охоплює заходи по боротьбі з гендерним насильством, охоплює зміну клімату, кібербезпеку і допомогу при стихійних лихах.
Хоча угода не перешкоджає Папуа-Новій Гвінеї підписувати пакти з іншими країнами, обидві країни погодилися консультуватися одна з одною з питань загроз безпеці.
Виступаючи на прес-конференції, прем'єр-міністр Папуа-Нової Гвінеї Джеймс Марапе сказав, що Австралія завжди підтримувала його країну. Він сказав також, що не дивлячись на дружні стосунки з Австралією, його країна не буде однозначно обирати чиюсь сторону, оскільки проводить зовнішню політику "друзів для всіх".
Підписання документа відбулося після того, як у травні було підписано угоду про безпеку між США та Папуа-Нової Гвінеї, яка включала модернізацію місцевих військових баз.
Вплив Китаю
Поглиблення двосторонніх відносин США та Австралії з країнами Азіатсько-Тихоокеанського регіону відбувається на тлі того, як у 2022 році Китай і Соломонові Острови оголосили про двосторонній пакт про безпеку. Аналогічну угоду Китай підписав із Вануату. Ці договори посилили побоювання щодо можливості розміщення китайської військової бази в західній частині Тихого океану і спонукало Австралію до дипломатичного наступу в Тихому океані.
Відповідаючи на запитання про Китай на пресконференції в Канберрі, Марапе сказав, що відносини Папуа-Нової Гвінеї зі США та Австралією не будуються "за рахунок наших відносин з іншими країнами".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міністр оборони Німеччини закликав держави Індо-Тихоокеанського регіону зайняти чітку позицію щодо війни рф проти України