ЗМІ: компанія-оператор "Північного потоку-2" не поспішає добудовувати газопровід
Київ • УНН
КИЇВ. 15 січня. УНН. Компанія Nord Stream 2 AG поки не поспішає продовжувати будівництво газопроводу “Північний потік-2” у водах Данії, незважаючи на те, що раніше оператор надав енергетичному агентству країни (ДЕА) новий розклад прокладки у виключній економічній зоні королівства, згідно з яким роботи можуть початися 15 січня. Про це повідомила в п’ятницю газета Handelsblatt з посиланням на представника Nord Stream 2 AG, зазначає УНН.
“У нас є дозвіл від ДЕА на початок робіт з п’ятниці. Але це не означає, що ми в п’ятницю відновимо прокладання труб”, — зазначив співрозмовник видання. За його словами, спочатку необхідно “перевірити технічне обладнання”, на що піде “декілька днів”. “Імовірно, ми тільки в кінці січня або початку лютого точно зможемо визначити, коли почати прокладання труб”, — вказали в компанії.
Джерела в ділових колах ФРН відзначили в бесіді з газетою, що припинення робіт може бути пов’язане з інавгурацією Джозефа Байдена і зміною влади в США, а її мета — дозволити владі ФРН домовитися з новою адміністрацією у Вашингтоні щодо “Північного потоку-2” і врегулювати розбіжності по данному питанню.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посол РФ в Німеччині відреагував на наміри США посилити санкції проти “Північного потоку-2”
Як зазначає Handelsblatt, рішення про відтермінування будівництва відповідає очікуванням уряду ФРН, який, за словами глави МЗС ФРН Хайко Мааса, зацікавлене в проведенні консультацій з новою адміністрацією США щодо проекту. Крім того, в Nord Stream 2 AG можуть побоюватися непередбачуваної реакції з боку поки діючого президента Дональда Трампа в останні дні його перебування при владі, вважають в ділових колах.
Раніше ДЕА повідомило, що отримало від Nord Stream 2 AG новий розклад прокладки газопроводу “Північний потік-2” у виключній економічній зоні королівства, що є умовою продовження проекту. Компанія відновить прокладання труб з 15 січня, повідомляли у відомстві. У водах Данії залишилося прокласти 120 км трубопроводу.
Нагадаємо, що влада Німеччини дозволила будівництво “Північного потоку-2” у власних водах до травня.
Проект “Північний потік-2” передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд куб. м в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. До теперішнього часу всього було прокладено понад 2 300 км газопроводу “Північний потік-2” (з приблизно 2 460 км, тобто 94% від загальної протяжності газопроводу).