Зеркаль каже про зростання інтересу до України з боку Вашингтона

Зеркаль каже про зростання інтересу до України з боку Вашингтона

Київ  •  УНН

29 січня 2021, 15:52 • 25767 перегляди

КИЇВ. 29 січня. УНН. З приходом адміністрації президента Джо Байдена, інтерес до України та подій у державі в Вашингтоні однозначно зріс. Про це повідомила радниця голови правління Нафтогазу Олена Зеркаль, яка наразі перебуває з візитом у Вашингтоні, передає УНН.

Цитата:

"Добре відчули, що інтерес до України та подій у нас дуже однозначно зріс. Нова адміністрація вже тримає руку на пульсі і таке враження, що у Вашингтоні мають намір суттєво зміцнити "контроль пульсу", - повідомила Зеркаль.

Деталі

Радниця голови правління Нафтогазу розповіла також, що зміни в американському уряді інтерес до теми "Північного потоку-2" навіть підвищили, а бажання і інструментів для зупинки газогону у США "більше ніж достатньо".

"Наявний арсенал включає три види санкцій: до компаній, що можуть прокладати труби, що страхують, та компаній, які сертифікують газогін. Але це тільки верхівка айсбергу проблем із завершенням газового троянського коня РФ для Євросоюзу. Новини - геть не добрі для росіян новини - відчуваємо, не забаряться", - зазначила колишній дипломат.

Варто зазначити

Газопровід "Північний потік - 2" добудований вже більш ніж на 90 відсотків. Залишилося прокласти лише кілька десятків кілометрів труб в водах Данії та Німеччини.

США за допомогою санкцій хочуть не допустити добудову газопроводу.

Раніше під загрозою санкцій з боку США від участі в проекті "Північний потік-2" відмовилися європейські судна і на добудову газопроводу було направлено два російських трубоукладачі - "Академік Черський" і "Фортуна".

Роботи повинні були розпочатися 15 січня 2021 року, але оператор "Північного потоку-2" відклав будівництво.
Після цього російський "Газпром", який бере участь у реалізації проекту, визнав можливість згортання "Північного потоку-2".

Передбачається, що “Північний потік-2” з’єднає Німеччину і Росію по дну Балтійського моря в обхід країн Балтії, Польщі, України. Будівництво газопроводу зупинено в кінці 2019 року через схвалення конгресом США санкцій проти власників суден-трубоукладачів для проекту.

Також стало відомо, що судно-трубоукладник "Північного потоку-2", попри санкції США, продовжило будівництво.