ЮНЕСКО закликає до глобальної заборони смартфонів у школах

ЮНЕСКО закликає до глобальної заборони смартфонів у школах

Київ  •  УНН

 • 633380 перегляди

КИЇВ. 26 липня. УНН. Смартфони мають бути заборонені у школах, щоб вирішити проблеми порушення порядку у класах, покращити навчання та допомогти захистити дітей від кібербулінгу, рекомендується у звіті агентства ООН з освіти, науки та культури ЮНЕСКО, пише УНН з посиланням на The Guardian.

Деталі

ЮНЕСКО заявило, що є докази того, що надмірне використання мобільних телефонів пов'язане зі зниженням успішності і що багато часу, проведеного за екраном, негативно впливає на емоційну стабільність дітей.

У звіті сказано, що надмірне або неналежне використання учнями технологій у класі та вдома, чи то смартфони, планшети чи ноутбуки, може відволікати, заважати та мати згубний вплив на навчання. 

Хоча технології потенційно можуть відкрити можливості для навчання мільйонів людей, переваги розподіляються нерівномірно, і багато бідніших людей з усього світу фактично поза цим, йдеться у звіті.

У ньому йдеться про те, що заклик до заборони смартфонів ясно дав зрозуміти, що цифрові технології в цілому, включаючи штучний інтелект, завжди повинні розглядатися з точки зору "людиноцентричного бачення" освіти і ніколи не витісняти особисте спілкування з вчителями.

ЮНЕСКО застерегла політиків від бездумного використання цифрових технологій, стверджуючи, що їхній позитивний вплив на результати навчання та економічну ефективність можна переоцінити, а нове не завжди краще. "Не всі зміни є прогресом. Те, що щось можна зробити, не означає, що це потрібно робити", - ідеться у висновку.

У зв'язку з тим, що все більше навчання переходить в онлайн, особливо в університетах, вона закликала політиків не нехтувати "соціальним аспектом" освіти, коли студенти здобувають очне навчання. "Ті, хто закликає до посилення індивідуалізації, можливо, не беруть до уваги суть освіти", - сказано у повідомленні.

"Цифрова революція має незмірний потенціал, але так само, як були озвучені попередження про те, як її слід регулювати в суспільстві, таку ж увагу необхідно приділити тому, як вона використовується в освіті", - сказала генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азуле.

Вона додала: "Її використання має бути спрямоване на покращення навчального процесу та на благо учнів та викладачів, а не на шкоду їм. Тримайте потреби учня на першому місці і підтримуйте вчителів. Онлайн-зв'язки не замінять людського спілкування".

У звіті ЮНЕСКО ідеться, що країнам необхідно переконатися, що мають чіткі цілі та принципи, щоб цифрові технології в освіті були корисними і дозволяли уникнути шкоди як для здоров'я окремих учнів, так і в більш широкому сенсі для демократії та прав людини, наприклад, шляхом вторгнення. недоторканності приватного життя та розпалювання онлайн-ненависті.

Доповнення

Грунтуючись на своєму аналізі 200 систем освіти по всьому світу, ЮНЕСКО підрахувала, що кожна шоста країна заборонила використання смартфонів у школах або відповідно до закону, або відповідно до вказівок. До них належать Франція, яка запровадила свою політику у 2018 році, та Нідерланди, які запровадять обмеження з 2024 року.