ЄС дозволив в'їзд туристам з ще низки країн: Україна не у списку
Київ • УНН
КИЇВ. 18 червня. УНН. Європейський Союз з 18 червня почне приймати туристів з США і ще деяких країн у межах політики поступового скасування COVID-обмежень на поїздки. Рада ЄС оновила відповідний список країн у п'ятницю, передає УНН.
Цитата:
"Після розгляду відповідно до рекомендації про поступове скасування тимчасових обмежень на поїздки з не необхідними цілями в ЄС, Рада Євросоюзу оновила список країн,.. для яких слід зняти обмеження на поїздки. Як передбачено в рекомендації Ради ЄС, цей список буде і далі переглядатися кожні два тижні і, залежно від обставин, оновлюватися", - вказали у євроінституції.
Деталі
Згідно з рішенням Ради ЄС, виходячи з критеріїв і умов, викладених в рекомендації, з 18 червня 2021 року держави-члени блоку повинні поступово скасувати обмеження на поїздки на зовнішніх кордонах для жителів наступних третіх країн:
- Албанія
- Австралія
- Ізраїль
- Японія
- Ліван
- Нова Зеландія
- Республіка Північна Македонія
- Руанда
- Сербія
- Сінгапур
- Південна Корея
- Таїланд
- Сполучені Штати Америки
- Китай, за умови підтвердження взаємності
Обмеження на поїздки також повинні бути поступово скасовані для особливих адміністративних районів Китаю - Гонконгу і Макао. Для цих особливих адміністративних районів знято умову взаємності. Обмеження на поїздки для Тайваню також повинні бути поступово скасовані.
Жителі Андорри, Монако, Сан-Марино і Ватикану повинні вважатися резидентами ЄС для цілей цієї рекомендації.
Додамо
Примітно, що Україну не згадують, хоч кілька днів тому Прем'єр Денис Шмигаль відзначав, що країна потрапила в "зелену" зону за розповсюдженням коронавірусу "навіть" за критеріями ЄС.
Доповнення
30 червня 2020 року Рада ЄС ухвалила рекомендацію про поступове скасування тимчасових обмежень на поїздки з не необхідними цілями в ЄС. Список переглядається кожні два тижні і, в залежності від обставин, оновлюється.
Критерії визначення третіх країн, для яких необхідно скасувати поточні обмеження на поїздки, були оновлені 20 травня 2021 року. Вони охоплюють епідеміологічну ситуацію і загальне реагування на COVID-19, а також надійність доступної інформації і джерел даних. Взаємність також слід враховувати в кожному конкретному випадку.
Країни Шенгенської угоди (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія) також долучені до цієї рекомендації.
Рекомендація Ради ЄС не є юридично зобов'язуючим документом. Держава-член ЄС не повинна ухвалювати рішення про зняття обмежень на поїздки для третіх країн, які не включені до переліку, доти, доки це не буде ухвалено узгодженим чином.