Як правильно чистити зуби: прості та ефективні поради

Як правильно чистити зуби: прості та ефективні поради

Київ  •  УНН

 • 25383 перегляди

Read in English

Правильна гігієна порожнини рота має вирішальне значення для профілактики карієсу, захворювань ясен та інших проблем зі здоров'ям.

Відсутність належної гігієни може призвести до виникнення карієсу і захворювання ясен. Паління та погана гігієна ротової порожнини підвищують ризик виникнення ракових захворювань рота та горла. Щороку 20 березня відзначається Всесвітній день здоров'я порожнини рота, що був заснований аби привернути увагу, до важливості щоденної рутини з догляду за зубами та яснами. УНН підготував для вас гайд з простими правилами по догляду за ротовою порожниною.

Чистіть зуби не менше 2 хвилин двічі на день

Дослідження вказують, що тривалість чищення зубів має складати не менше 2 хвилин. Від тривалості залежить ефективність очищення ротової порожнини, що зменшує ризик виникнення карієсу та хвороб ясен.

Звертайте увагу на техніку чищення

Найбільш ефективним методом чищення зубів визнано техніку Басса.  Рекомендації, згідно з цією технікою, наступні:

·      розміщуйте щітку під кутом 45 градусів стосовно поверхні зубів;

·      робіть плавні "вимітаючі" рухи від передніх до задніх зубів;

·      жувальну поверхню зубів необхідно чистити круговими рухами;

·      не забувайте очищувати язик.

Image

Використовуйте зубну пасту з правильною концентрацією фтору

Вміст фтору завжди має бути вказано на упаковці. Дорослим рекомендовано використовувати зубну пасту, що містить щонайменше 1350 ppm фториду. Якщо ви маєте підвищину чутливість зубів, не рекомендується використовувати зубні пасти, що містять фтор.

Для дітей є спеціальні дитячі пасти, проте не завжди необхідно використовувати саме їх. Діти будь-якого віку можуть користуватись сімейною пастою, якщо вона містить 1350-1500 ppm фториду. Кількість зубної пасти на щітці для дітей має бути розміром з горошинку. 

Використовуйте зубну нитку

Вона допоможе очистити важкодоступні ділянки ротової порожнини.  Власне, зубна нитка потрібна не лише для того, щоб видаляти рештки їжі. Регулярне використання нитки зменшує ризик виникнення захворювань ясен та карієсу.

Змінюйте зубну щітку раз на 3 місяці

За цей час щітка зношується, втрачається пружність щетинок, тому зменшується ефективність очищення. Крім того, з часом на щітці накопичуються бактерії, що надалі можуть спричинити запалення ротової порожнини.

Важливо, навіть, якщо ви не відчуваєте зубний біль, але вас турбує запах з рота, опущення ясен чи інші проблеми – не зволікайте зі звернення до лікаря.