Відпрацьоване ядерне паливо з вітчизняних реакторів вже транспортується до Централізованого сховища - Енергоатом
Київ • УНН
Енергоатом транспортує відпрацьоване ядерне паливо з українських АЕС до Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), що дозволяє Україні щорічно економити близько 200 мільйонів доларів США та забезпечує самодостатність у сфері поводження з ядерним паливом.
Державне підприємство "НАЕК "Енергоатом" транспортує відпрацьоване ядерне паливо з українських АЕС на зберігання до Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу Енергоатому.
ДП "НАЕК "Енергоатом" вже повноцінно транспортує відпрацьоване ядерне паливо з вітчизняних реакторів до Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), спроєктованого американською компанією Holtec International
Деталі
Зазначається, що будівництво та введення Сховища в експлуатацію тривало попри повномасштабне вторгнення росії в Україну.
ЦСВЯП дає можливість щорічно заощаджувати близько 200 млн доларів. Також робить України цілком самодостатньою у стратегічно важливій сфері поводження з відпрацьованим ядерним паливом та його зберігання.
"Зараз ЦСВЯП успішно експлуатується та виконує свою функцію на 100%. Водночас економія коштів на вивезення та сухе зберігання відпрацьованого ядерного палива з вітчизняних АЕС лише цього року вже повністю покрила витрати на будівництво Сховища", – зазначив президент ДП НАЕК "Енергоатом" Петро Котін.
Доповнення
Петро Котін в ефірі телемарафону розповів, що перший в Україні енергоблок за технологією АР1000 має почати роботу на Хмельницькій АЕС в 2028-2029 році.