Вдарили ножем у серце: омбудсмен заявила про звірячі знущання бойовиків над в'язнем Мазуровим
Київ • УНН
КИЇВ. 23 грудня. УНН. На Донбасі бойовики катували незаконно затриманого Сергія Мазурова і завдали ударів ножем в серце, внаслідок чого чоловік ледь не помер. Про це Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова написала на своїй сторінці у Facebook, передає УНН.
Цитата
“Громадянину України Сергію Мазурову, який незаконно утримується органами окупаційної адміністрації РФ на тимчасово окупованій території у Макіївській виправній колонії № 32, під час тортур було завдано удару в серце”, — написала Денісова.
Вона додала, що Сергія затримали 1 липня 2017 року у рідній Макіївці “співробітники відділу по боротьбі з організованою злочинністю”, після чого він був підданий звірячим тортурам. Зокрема, йому було завдано ударів ножем в серце, внаслідок чого Сергій ледь не помер.
Деталі
Зокрема, омбудсмен повідомила, що представники окупаційної адміністрації РФ на тимчасово окупованій території Донецької області помістили Сергія в лікарню, не дозволяли рідним з ним бачитися, вигадуючи причини його перебування в реанімації, прикриваючись застудою та спробою самогубства. Протягом першого місяця полону Сергій втратив 15 кілограмів ваги.
Після лікування Сергія Мазурова перевели до СІЗО Донецька.
30 серпня 2019 його було звинувачено у нібито “шпигунстві” та засуджено до 14 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму. Більше чотирьох років окупаційна адміністрація РФ на ТОТ Донецької області виключає Сергія Мазурова зі списку на обмін.
“Такі дії стосовно Сергія є порушеннями не лише українського законодавства, але й норм міжнародного права, в тому числі Женевських Конвенцій 1949 року про правила ведення війни, Додаткових протоколів до Женевських Конвенцій від 1977 року та Європейської Конвенції із захисту прав та основоположних свобод людини 1950 року”, — заявила Денісова.
“Звертаюся до керівництва МКЧХ в Україні терміново здійснити візит до Сергія Мазурова, сприяти його негайній госпіталізації та забезпечити кваліфікованою медичною допомогою. Прошу координатора від ОБСЄ в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Шарлотту Реландер особисто втрутитись задля надання відповідної допомоги”, — додала омбудсмен.
Доповнення
У полоні на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) Донецької та Луганської областей перебувають 300 осіб, серед них 40 військовослужбовців.