Вчені виявили найдавнішу чорну діру

Вчені виявили найдавнішу чорну діру

Київ  •  УНН

 • 71034 перегляди

КИЇВ. 8 листопада. УНН. За допомогою рентгенівської обсерваторії NASA Chandra та космічного телескопа James Webb астрономи відкрили найдавнішу чорну діру, яка утворилася лише через 470 мільйонів років після Великого вибуху. Про це повідомили Аssociated press, пише УНН.

Цитата

“За допомогою рентгенівського випромінювання ви фактично захоплюєте газ, який гравітаційно втягується в чорну діру, прискорюється, і він починає світитися в рентгенівських променях”, – зазначила професорка Приямвада Натараян з Єльського університету, яка брала участь у дослідженні.

Деталі

Той факт, що діру виявили за допомогою рентгенівського випромінювання, підтверджує “що це, без сумніву, чорна діра”.

Знімки підтверджують те, що до цього часу було теорією. Зокрема те, що надмасивні чорні діри існували на початку зародження Всесвіту. Враховуючи, що йому 13,7 мільярдів років, вік цієї чорної діри становить 13,2 мільярда років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Астрономи стали свідками найбільшого вибуху у космосі

Також вражає той факт, що вона у 10 разів більша за чорну діру в нашому Чумацькому Шляху. Вважається, що вона важить від 10% до 100% маси всіх зірок у своїй галактиці, зазначив Акос Богдан з Гарвардсько-Смітсонівського центру астрофізики.

На думку вчених, тільки телескоп Webb міг помітити чорну діру, яка на 29 мільйонів років старша, але її ще потрібно спостерігати за допомогою рентгенівських променів і перевірити. Натараджан очікує, що буде знайдено більше ранніх чорних дір.