В Україні затвердили новий кримськотатарський правопис: за основу взяли латиницю
Київ • УНН
Кабмін затвердив новий правопис кримськотатарської мови на основі латинської абетки. Правила рекомендовані для використання всіма держорганами, включно з окупованими територіями.

В Україні офіційно завершили перехід кримськотатарської мови з кирилиці на латиницю, затвердивши новий кримськотатарський правопис, створений на основі латинської абетки. Про це повідомляє представництво Президента України в Автономній республіці Крим, пише УНН.
Кабмін 4 квітня зробив важливий крок у напрямку збереження мовної самобутності кримськотатарського народу. Уряд підтримав пропозицію щодо використання нового правопису кримськотатарської мови
Деталі
Зазначається, що робота над пропозицією тривала з 2023 року. Правопис базується на алфавіті, затвердженому ще у вересні 2021 року, і передбачає використання латинської графіки.
Затверджені правила охоплюють написання, навчання, використання у медіа, літературі та топоніміці. Вони рекомендовані до застосування всіма державними органами, включно з місцевими адміністраціями та військовими адміністраціями, зокрема на території тимчасово окупованих Криму та Севастополя.
Це рішення має важливе символічне й практичне значення: воно не лише забезпечує реалізацію прав корінного народу України, а й підтримує міжкультурний діалог у багатонаціональній державі
Перехід кримськотатарської мови на латинську графіку тривав з часів здобуття Україною незалежності, і цей процес вже завершений.
Нагадаємо
У 2024 році Google Translate додав кримськотатарську мову до списку доступних мов, що є важливим кроком на шляху до збереження мови, яка перебуває під загрозою через спроби росії знищити її та кримськотатарську культуру.