В Україні дозволили бронювати стоматологів та протезистів: які ще зміни ухвалив Кабмін

В Україні дозволили бронювати стоматологів та протезистів: які ще зміни ухвалив Кабмін

Київ  •  УНН

 • 56106 перегляди

Read in English

Кабмін дозволив бронювати стоматологів та протезистів на період воєнного стану. Визначено міністерства, які зможуть надавати статус критичного підприємства та нові умови оплати праці для броньованих.

Кабінет міністрів ухвалив дві постанови, яким змінив правила бронювання. Зокрема, на період воєнного стану можуть бути заброньовані фахівці стоматології та протезисти, а також визначили міністерства, які зможуть визначати статус критичного підприємства, передає УНН.

Деталі

У постанові №1362 вказується, що на період воєнного стану можуть бути заброньовані особи, які займають посади протезистів-ортезистів, техніків-протезистівортезистів, інженерів-технологів-протезистів, інженерів-протезистів, механіків протезно-ортопедичних виробів.

Умовами для їх бронювання є виконання ними не менш як 50% норми робочого часу протягом останніх трьох місяців.

Військовозобов’язаним працівникам критично важливих підприємств, критично важливих установ, які включаються до списків, повинна бути нарахована щомісячна заробітна плата протягом строку, на який надано відстрочку від призову на військову службу.

Тобто зарплата заброньованих працівників з грудня повинна бути від 20 тис. гривень.

Інша постанова №1361 визначає, хто буде визначати критично важливі підприємства. Зокрема, Міноборони:

підприємства, установи та організації, що виконують державні контракти про закупівлю товарів, робіт і послуг оборонного призначення, укладені з Міноборони (у тому числі його службами державного замовника) або Держспецтрансслужбою (у тому числі її службами державного замовника), або розвідувальним органом Міноборони (у тому числі його самостійними структурними підрозділами);

підприємства, установи та організації, що залучені як співвиконавці та беруть участь у виконанні державних контрактів (договорів) про закупівлю, постачання, ремонт та модернізацію озброєння, військової та спеціальної техніки, зброї і боєприпасів;

підприємства, установи та організації, що здійснюють підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації зовнішніх пілотів (операторів) безпілотних роботизованих систем та зовнішніх екіпажів безпілотних роботизованих систем;

підприємства, установи та організації, що здійснюють підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації з радіоелектронної боротьби;

підприємства, установи та організації, що здійснюють підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації військовослужбовців з домедичної допомоги.

Також Міноборони може визнати критичними благодійні організації.

Мінстратегпром може визначити критичними підприємства, які виконують державні контракти з виробництва безпілотних систем, безпілотних літальних апаратів, безпілотних наземних комплексів, безпілотних водних систем, озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів, їх складових частин та інших товарів оборонного призначення на замовлення адміністрації Держспецзв’язку.

Нагадаємо

З 1 грудня в Україні змінюють правила бронювання працівників критично важливих підприємств. Зокрема, бронювання буде онлайн через "Дію", а саме підприємство має відповідати двом обов’язковим критеріям, а також ще одним на вибір керівника підприємства.