Україна прагне розвивати офшорну вітрогенерацію - заступник міністра енергетики

Україна прагне розвивати офшорну вітрогенерацію - заступник міністра енергетики

Київ  •  УНН

 • 949481 перегляди

КИЇВ. 17 травня. УНН. Україна прагне розвивати офшорну вітрогенерацію - сектор відновлюваної енергетики, що використовує енергію морського вітру. Однак, для цього необхідно провести морське розмінування, наголосив заступник міністра енергетики України Ярослав Демченков під час онлайн-зустрічі Координаційної групи G7+ з надання допомоги енергосектору України, повідомляє УНН.

Цитата

"Ми прагнемо розвивати офшорну вітрогенерацію, і нам спочатку потрібно провести морське розмінування. Це дуже складний процес, і ми потребуватимемо величезних фінансових ресурсів, залучення найкращих спеціалістів та технологій", - зазначив заступник.

Деталі

Під час виступу Демченков звернув увагу міжнародних партнерів на проблему розмінування енергетичних об’єктів, що були в окупації, та територій, де велися бої. За попередніми даними Україні потрібно розмінувати приблизно 700 кв. кілометрів територій, прилеглих до енергетичної інфраструктури, та 4 500 кілометрів ліній електропередачі, додав він.

"На жаль, ці цифри будуть збільшуватися. Тому один із наших пріоритетів - залучення підтримки міжнародних партнерів у гуманітарному розмінуванні енергетичних об'єктів та прилеглих територій. Важливо відновити пошкоджену інфраструктуру та підготуватися до зими, а це складно без проведення розмінування, аби гарантувати безпеку нашим енергетикам" - пояснив заступник міністра.

За його словами, Україна є "однією з найбільш замінованих країн світу", через що є ряд "проблемних питань" - навчання професійних саперів, недостатня кількість спеціалізованої техніки та машин.

"Після звільнення усіх наших територій, включаючи Донецьку та Луганську області, АР Крим, роботи з розмінування та відновлення буде ще більше. І ми маємо готуватися до цього вже зараз... У питаннях розмінування ми сподіваємося на допомогу світової спільноти, адже це наш спільний виклик", - зазначив Демченков.

Доповнення

У квітні 2023 року міністерство енергетики України та Міністерство клімату, енергетики та комунальних послуг Данії уклали угоду, що розширює енергетичне партнерство в галузі вітрової генерації.

Партнерство включатиме обмін інформацією та співпрацю експертів у розробленні стратегії, відповідної політики та правових заходів у галузі вітроенергетики, обмін знаннями у розвитку технологічних можливостей, а також формуванні стабільної основи для інвестиційної та торговельної діяльності у секторі вітроенергетики.

Нагадаємо

Заступник міністра енергетики Ярослав Демченков 13 травня провів онлайн-зустріч з представниками Міністерства енергетичної безпеки та вуглецевої нейтральності Великої Британії, під час якої сторони обговорили розширення партнерства між країнами у сфері зеленої енергетики.