Україна отримає запрошення до вступу в НАТО, коли будуть виконані умови, її майбутнє - в Альянсі: підсумкове комюніке саміту у Вільнюсі

Україна отримає запрошення до вступу в НАТО, коли будуть виконані умови, її майбутнє - в Альянсі: підсумкове комюніке саміту у Вільнюсі

Київ  •  УНН

 • 501419 перегляди

КИЇВ. 11 липня. УНН. Лідери країн НАТО на Вільнюському саміті у вівторок оприлюднили підсумкове комюніке, у якому йдеться, що майбутнє України в НАТО, і вона отримає запрошення до вступу, коли всі країни-члени з цим погодяться, а також будуть виконані відповідні умови, передає УНН.

Цитата

"Ми повністю підтримуємо право України обирати власні заходи безпеки. Майбутнє України в НАТО. Ми підтверджуємо зобов’язання, яке ми взяли на саміті 2008 року в Бухаресті, щодо того, що Україна стане членом НАТО, і сьогодні ми визнаємо, що шлях України до повної євроатлантичної інтеграції вийшов за межі необхідності в Плані дій щодо членства", - йдеться в документі.

Деталі

У комюніке зазначено, що Україна стає все більш оперативно та політично інтегрованою з Альянсом і досягла значного прогресу на шляху реформ. Зазначається, що відповідно до Хартії про особливе партнерство між НАТО та Україною 1997 року та Доповнення 2009 року, члени НАТО продовжуватимуть підтримувати та переглядати прогрес України у сфері оперативної сумісності, а також необхідні додаткові демократичні реформи та реформи сектору безпеки.

"Міністри закордонних справ країн НАТО регулярно оцінюватимуть прогрес за допомогою адаптованої Річної національної програми. Альянс підтримуватиме Україну у здійсненні цих реформ на її шляху до майбутнього членства. Ми зможемо надіслати Україні запрошення приєднатися до Альянсу, коли члени Альянсу погодяться і умови будуть виконані", - заявили у НАТО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАТО дасть Україні безпеку, а Україна зробить Альянс сильнішим: Зеленський у Вільнюсі

Своєю чергою, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенбер на пресконференції за підсумками саміту підтвердив, що Україна вийшла за рамки вимог щодо плану дій щодо членства і "значно наблизилася до НАТО".

"Я був на Бухарестському саміті у 2008 році, коли я був прем’єр-міністром, я дуже добре пам’ятаю дискусії там. І, звичайно, обговорення зараз зовсім інше, на що є багато причин. Не в останню чергу тому, що Україна зіткнулася з повномасштабною атакою з боку росії, але й через те, що Україна стала набагато ближча до цього альянсу загалом протягом цих років".

Він нагадав, що союзники НАТО почали оснащувати українські Збройні сили та оснащувати їх з 2014 року, коли росія тимчасово окупувала Крим та частини Донецької, Луганської областей. За його словами, з того часу Україна продемонструвала навички спроможності та все більше і більше інтегрувалася в НАТО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Без ПДЧ: Україні спростили вступ до НАТО - Столтенберг

"Це також сталося завдяки обладнанню, яке постачають союзники НАТО. Тому що, коли ми постачаємо бойові танки чи передові системи протиповітряної оборони, наслідком цього також є більша здатність до інтеграції, до переходу із доктрин радянської епохи до стандартів, доктрин, обладнання НАТО", - сказав Генсек.

Він продовжив, що після початку навчань українських пілотів на західних винищувачах F-16 Україна стане ще більш сумісною з альянсом - вимога, яка "завжди була обов'язковою для членства в НАТО".

Нагадаємо

У Білому домі заявили, що вступ України до НАТО найближчим часом "малоймовірний", і країні все ще потрібно виконати вимоги перед тим, як стати повноправним членом альянсу.