У Пентагоні заявили, що дрони "легко доступні" на відкритому ринку
Київ • УНН
КИЇВ. 8 січня. УНН. Пентагон заявив, що використані для атаки безпілотників на російські військові об’єкти у Сирії пристрої та технології “легко доступні” на відкритому ринку, передає УНН з посиланням на РІА “Новини”.
Міноборони Російської Федерації заявило в понеділок, що в ніч на 6 січня в Сирії була зірвана спроба терористів атакувати за допомогою безпілотників російську авіабазу “Хмеймім” і пункт матеріально-технічного забезпечення в Тартусі. У міністерстві відзначили, що рішення, використані при атаці, могли бути отримані лише від країни з високим розвитком технологій супутникової навігації і віддаленого управління скиданням вантажу в призначених координатах.
“Ми бачили, що технології подібного роду використовували бойовики Ісламської Держави. Ці пристрої і технології можуть бути легко придбані на відкритому ринку, і це привід для занепокоєння”, — заявив журналістам РІА “Новини” офіційний представник Пентагону Адріан Ренкін-Геллоуей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Битва дронів: професійний пілот проти штучного інтелекту
Слід зазначити, що хоча дрони (безпілотні літальні апарати) з’явилися на полі бою ще в двадцятому столітті, їм приділялася другорядна роль: як правило, вони були засобом розвідки, здійснюючи фото-, пізніше і відеозйомку. Але сьогодні плани та перспективи застосування дронів набирають величезних масштабів.
Приміром, Ісламська Держава вразила весь світ своєю здатністю до винахідливості та імпровізації на полі бою. За темпами застосування новітніх технологій ця терористична організація випередила навіть Ізраїль, який вважається флагманом у використанні дронів. Бойовики ІД взяли цивільний дрон “Фантом” і озброїли його найпростішими системами скидання мін. Були задокументовані вже сотні випадків застосування й атак таких бойових дронів на позиції тих, хто бореться з ІД.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Польщі заявили, що підпишуть контракт на придбання бойових дронів
Таким чином, доступність безпілотних літальних апаратів і постійне їх технологічне вдосконалення становлять загрозу для системи безпеки. Лідер Ізраїлю Беньямін Нетаньяху на це застереження відповів тим, що вже звернувся до інших країн, стурбованих цим явищем. Тобто, ця справа офіційно стає вже проблемою міжнародного масштабу.