У ПАР натякають, що путін буде на саміті БРІКС: у кремлі кажуть, формату поки не визначено
Київ • УНН
КИЇВ. 14 липня. УНН. На тлі чуток про те, чи візьме російський диктатор володимир путін участь у саміті БРІКС (Бразилія, росія, Індія, Китай та Південна Африка), який відбудеться в Південній Африці в серпні, президент ПАР Сиріл Рамафоса заявив, що захід відбудеться і відбуватиметься за особистої участі, повідомило у п'ятницю південноафриканське видання EWN, пише УНН.
Що кажуть у ПАР
Після того, як Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордер на арешт путіна, з'явилися припущення, що ця подія могла пройти у віртуальному форматі. "Але Рамафоса сказав, що цього не буде", - пише видання.
Як повідомляється, Рамафоса зробив заяву на засіданні Ділової ради БРІКС у Сендтоні у четвер увечері.
Рамафоса сказав бізнес-лідерам та послам, які зібралися в Sandton Convention Center, що саміт БРІКС не відбудеться віртуально, як деякі припускали: "Ходили чутки, що це теж може стати онлайн-самітом – ні. Він буде віч-на-віч, очі в очі".
Раніше на тому ж заході, де виступав Рамафоса, очільник Ділової ради БРІКС Ставрус Ніколау заявив, що всі глави держав п'яти країн БРІКС візьмуть участь у серпневій зустрічі, пише видання. «Чекайте на кількох глав держав. Але важливим є те, що п'ять глав держав БРІКС візьмуть участь у форумі», - сказав він.
Відповідь москви
Після таких заяв у кремлі речник дмитро пєсков не підтвердив і не спростував участь путіна у саміті БРІКС у ПАР в очному форматі.
"Формат поки до кінця не визначено. Триває обговорення, після того, як буде ухвалено остаточне рішення, ми про це повідомимо", - сказав пєсков, якого цитують росЗМІ.
Доповнення
У березні МКС видав ордер на арешт володимира путіна за його роль у викраденні росією українських дітей. Але путіна запросили на саміт групи БРІКС до Південної Африки у серпні, і кремль заявив, що російський лідер ухвалить рішення про свою участь ближче до того часу.
Південна Африка підписала установчий документ МКС, Римський статут, і була б зобов'язана підкоритися ордеру на арешт, але уряд давно скаржився на те, що вважає подвійними стандарти суду.
Південна Африка розпочала процедуру виходу з МКС у 2016 році після суперечки про те, чи слід заарештовувати колишнього президента Судану Омара аль-Башира, який відвідав африканський саміт, коли МКС звинуватив у геноциді та злочинах проти людяності.
Проте уряд країни нещодавно призупинив цю процедуру через юридичні перешкоди.