У КНДР стався масштабний викид води з ядерного реактора – МАГАТЕ
Київ • УНН
Північна Корея скидає велику кількість води з реактора в Йонбені, що свідчить про підвищену активність і ймовірне порушення резолюцій ООН, повідомив Генеральний директор МАГАТЕ. Об'єкт у Йонбені також залишається готовим до нового ядерного випробування, що викликає серйозне занепокоєння.
В Північній Кореї з середини жовтня спостерігається масштабний викид води з ядерного реактора в комплексі в Йонбені. Про це повідомив генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі, повідомляє Yonhap, пише УНН.
Деталі
Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі пояснив спостереження свого агентства за легководним реактором (LWR) на ядерному комплексі в 100 кілометрах на північ від Пхеньяна.
Підвищений рівень активності спостерігався на LWR і поблизу нього. З середини жовтня 2023 року спостерігався сильний відтік води із системи охолодження LWR,
Гроссі підкреслив триваючу діяльність у комплексі Йонбен, повторивши, що "очевидне" продовження ядерної програми Північної Кореї є "явним" порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН (РБ ООН). Видання зазначає, що таким чином він натякнув на можливий тестовий запуск об'єкта, який може бути призначений для виробництва більшої кількості розщеплюваного матеріалу для ядерних бомб.
Реактор потужністю 5 МВт(е) був зупинений на три-чотири тижні протягом вересня та початку жовтня 2023 року, однак зараз є ознаки роботи. Існують також ознаки поточної роботи заводу з центрифужного збагачення та його прибудови,
Глава МАГАТЕ також підкреслив, що північний ядерний полігон Пунг'єрі залишається "готовим до проведення нового ядерного випробування", яке він назвав "приводом для серйозного занепокоєння".
Нагадаємо
Як писав УНН, Північна Корея провела успішні наземні випробування нещодавно розроблених твердопаливних двигунів для нового типу міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) середньої дальності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова Пентагону заявив про занепокоєння через зростання військової співпраці між рф та КНДР