Суд призначив засідання щодо позову УПЦ МП про "визнання недійсним" розірвання договору Києво-Печерською Лавраю - адвокат
Київ • УНН
КИЇВ. 5 липня. УНН. Господарський суд Києва призначив засідання щодо позову УПЦ МП до національного заповідника "Києво-Печерська Лавра" про "визнання недійсним" розірвання договору про використання монастирем будівель Лаври. Його призначили на 19 липня, повідомив у Telegram адвокат, що представляє інтереси УПЦ МП Микита Чекман, передає УНН.
Деталі
Адвокат розповів, що сьогодні, 5 липня, у суді відбулося чергове підготовче засідання по справі за позовом монастиря УПЦ МП до Лаври. Він нагадав, що монастир звинувачують у порушенні умов договору, а саме утриманні майна у неналежному стані та його нецільовому використанні.
"Сторона позивача не визнає порушення умов Договору, що і намагається довести у судовому порядку саме у процесуальний спосіб", - зауважив Чекман.
Він вказав, що у зв’язку із тим, що перевірки, які встановили порушення, були проведені Міністерством культури та інформаційної політики, монастир подав клопотання про призначення будівельно-технічної експертизи.
"На нашу думку, неможливо лише на підставі якихось договорів, статутів та фотографій особам, які не є спеціалістами у галузі містобудування, визначити, чи дійсно монастир порушив містобудівні норми та утримував будівлі в неналежному стані", - повідомив адвокат.
Чекман додав, що УПЦ МП також подала клопотання про залучення до справи третьої особи – Міністерства культури та інформаційної політики України – "для повного та усебічного розгляду справи" та "можливості отримати пояснення, яким чином проводилися перевірки". Крім цього, УПЦ МП попросило здійснювати розгляд справи "колегіально".
Суд відмовив у задоволенні цих клопотань, зазначив Чекман.
Цитата
"За результатами судового розгляду було закрито підготовче засідання та призначено судовий розгляд по суті на 19 липня 2023 року о 10:00", - поінформував він.
Нагадаємо
В.о. генерального директора національного заповідника "Києво-Печерська Лавра" Максим Остапенко повідомив, що 4 липня до Києво-Печерської Лаври прибула комісія заповідника для опечатування вивільнених корпусів. Були зафіксовані перешкоджання з боку присутніх на території людей.
Комісія з Лаври того ж дня написала заяву до поліції через перешкоджання їй виконувати свою роботу.