Саміт ЄС-Китай: Сі Цзіньпін застеріг високопосадовців Євросоюзу не вступати в "конфронтацію"

Саміт ЄС-Китай: Сі Цзіньпін застеріг високопосадовців Євросоюзу не вступати в "конфронтацію"

Київ  •  УНН

 • 23531 перегляди

На саміті ЄС-Китай Сі Цзіньпін закликав ЄС не розглядати Китай як конкурента

Глава Китаю Сі Цзіньпін у четвер на саміті ЄС-Китай попередив високопосадовців ЄС, що Китай і Європа не повинні розглядати один одного як суперників або "вступати в конфронтацію" через відмінності в політичних системах, пише УНН з посиланням на Reuters, пише УНН.

Деталі

Під час зустрічі, на якій обговорювалися найрізноманітніші питання, починаючи від торгових дисбалансів і закінчуючи Україною, Сі також сказав, що Китай готовий зробити Європейський Союз ключовим економічним і торговим партнером і співпрацювати в галузі науки і технологій, включаючи штучний інтелект, вказує видання.

За повідомленням державної телекомпанії CCTV, він закликав ЄС на переговорах, що відбулися у пекінському державному гостьовому будинку Дяоюйтай, "усунути всі види втручання" у двосторонні відносини.

Сі Цзіньпін заявив, що обом сторонам необхідно розвивати "правильне сприйняття" один одного та заохочувати взаєморозуміння та довіру.

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, президент Європейської ради Шарль Мішель та голова зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель також зустрілися з прем'єр-міністром Китаю Лі Цяном під час свого одноденного візиту.

За повідомленням державного телебачення Китаю, Лі заявив лідерам ЄС, що Китай виступає проти "широкої політизації та сек'юритизації" економічних і торгових питань, що є порушенням основних норм ринкової економіки.

"Ми сподіваємося, що ЄС буде розсудливим при введенні обмежувальної економічної та торговельної політики та при використанні заходів щодо захисту торгівлі, щоб зберегти відкритими свої торгові та інвестиційні ринки", - сказав він.

Своєю чергою, ЄС хоче, щоб Пекін використав свій вплив на рф, щоб зупинити війну в Україні, і основна мета поїздки полягала в тому, щоб переконати Сі Цзіньпіна зупинити експорт китайських приватних компаній до росії товарів подвійного призначення європейського виробництва для її військової кампанії. За словами європейських чиновників, Брюссель спочатку виключив ці китайські фірми зі свого останнього пакету санкцій проти рф, оприлюдненого минулого місяця.

Блок також стурбований тим, що він вважає "незбалансованими" економічними відносинами, заявляючи, що його торговий дефіцит із Китаєм обсягом близько 400 мільярдів євро (431,7 мільярда доларів) відображає обмеження для компаній ЄС, які працюють там.

Раніше Китай виступав проти антисубсидійного розслідування ЄС щодо китайських електромобілів та політики ЄС щодо "зниження ризиків", спрямованого на зменшення залежності від китайського імпорту, особливо критично важливої сировини.

"Китайська сторона вважає, що розслідування... серйозно порушує і спотворює глобальний ланцюжок автомобільної промисловості... і негативно вплине на економічні та торговельні відносини Китаю та ЄС", - заявив представник міністерства торгівлі Китаю Хе Ядун на пресконференції у четвер.

Минулого місяця міністр закордонних справ Ван Ї заявив під час візиту французькій колезі Катрін Колонні, що найбільший ризик - це "невизначеність, викликана широкою політизацією", і що "залежність, яка найбільше потребує скорочення, - це протекціонізм".

Нагадаємо

Перед самітом ЄС-Китай у Пекіні голова Єврокомісії попередила Китай про розрив у торгівлі.