Reuters: США та союзники тиснуть на Ліберію, Маршаллові острови та Панаму через нафтові санкції проти рф
Київ • УНН
США, ЄС та Велика Британія закликають Ліберію, Маршаллові острови та Панаму посилити нагляд за суднами, щоб запобігти транспортуванню під їхніми прапорами російської нафти, ціна на яку перевищує стелю цін
США, ЄС і Велика Британія тиснуть на Ліберію, Маршаллові острови та Панаму, щоб вони посилили нагляд за суднами під їхніми прапорами, щоб гарантувати, що вони не перевозять російську нафту, продану вище стелі цін, з посиланням на джерело 1 грудня повідомило Reuters, пише УНН.
Деталі
На тлі введеної стелі цін на російську нафту, що транспортується морем, росії все частіше доводиться користуватися так званим "тіньовим флотом" старих танкерів, щоб перевозити нафту та уникати обмеження. Цей флот транспортує нафту до країн, включаючи Китай та Індію, набагато далі, ніж традиційна клієнтська база рф, і значно збільшує витрати на доставку, вказує видання.
Панама, Республіка Маршаллові Острови та Ліберія дозволили деяким із цих кораблів ходити під їхніми прапорами, за даними розвідки Lloyd's List Intelligence та нафтових аналітиків. Ця практика, відома як "перестрибування під прапор", дозволяє деяким підставним компаніям, які були створені для торгівлі російською нафтою, плавати на кораблях під цими прапорами та ухилятися від санкцій, зазначає видання.
Розвідка Lloyd's List Intelligence заявила, що майже 40% з приблизно 535 танкерів "тіньового флоту" зареєстровані через компанії, зареєстровані на Маршаллових островах.
Листи попереджають три країни про дедалі частіший обхід стелі цін G7 на російську нафту і про високий рівень ризику, пов'язаний із суднами, які не мають західної страховки та інших послуг та шукають інші прапори, повідомило джерело. Самі три країни не перебувають під загрозою російських санкцій, пише видання.
Ціль тиску, як повідомляється, полягає не в тому, щоб зменшити кількість суден, що перевозять російську нафту по воді, а в тому, щоб посилити дотримання стелі цін і зробити для рф дорожчим транспортування нафти без використання західних транспортних служб. Також, як вказано, є прагнення дати важелі впливу країнам, які купують нафту поза межами коаліції зі стелі цін, щоб отримати нафту з рф за зниженими цінами.
Джерело додало, що Панама традиційно реагує на запити США щодо боротьби з незаконною діяльністю.
Група просить Ліберію та Маршаллові Острови підвищити обізнаність серед учасників ринку про те, що їхній прапор не повинен використовуватися для танкерів, які перевозять нафту за ціною вище стелі цін у 60 доларів.
Листи підписали Ліндсі Вайт, голова відділу міжнародних фінансів Міністерства фінансів Великої Британії, Джон Берріган, керівник підрозділу фінансових послуг Європейської комісії, і Браян Нельсон, головний чиновник з питань фінансування тероризму в Міністерстві фінансів США, повідомило джерело.
Reuters не бачив цих листів. Міністерство фінансів США, посольство Великої Британії у Вашингтоні та представництво ЄС у США не відразу відповіли на запити про коментарі.
Доповнення
Стеля цін, метою якої є скорочення експортних доходів рф при збереженні поставок нафти у світі, було запроваджено наприкінці 2022 року, але набуло чинності лише недавно.
Цей механізм забороняє західним компаніям надавати послуги для діяльності у морі, такі як транспортування, страхування та фінансування, які сприяють торгівлі російською нафтою, що продається понад стелю цін.