Прозорість використання благодійних коштів: БФ "‎МХП-Громаді" отримав позитивний аудиторський висновок від PwC

Прозорість використання благодійних коштів: БФ "‎МХП-Громаді" отримав позитивний аудиторський висновок від PwC

Київ  •  УНН

 • 4710 перегляди

Read in English

Проходження аудиту є необхідним етапом для благодійних фондів з міркувань прозорості, відповідальності перед донорами й суспільством, а також для підтвердження дотримання високих стандартів фінансового управління та законодавчих норм

Благодійний фонд "‎МХП-Громаді"‎, що з 2015 року комплексно відновлює та розвиває українські громади, отримав аудиторський звіт від міжнародної аудиторської компанії PwC в Україні. Аудит був проведений за Міжнародними стандартами аудиту (МСА) щодо фінансової звітності Фонду, підготовленої станом на 31 грудня 2022 року за Міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ). 

Деталі

Проходження аудиту є необхідним етапом для благодійних фондів з міркувань прозорості, відповідальності перед донорами й суспільством, а також для підтвердження дотримання високих стандартів фінансового управління та законодавчих норм. Це не є формальністю, це – демонстрація відкритості, що підсилює довіру донорів та сприяє ефективному використанню благодійних коштів.

"‎Цього року ми зробили важливий крок у напрямі підвищення фінансової прозорості нашого Фонду, пройшовши аудит від однієї з провідних аудиторських компаній, висновкам якої довіряє міжнародна спільнота. Адже ми несемо відповідальність перед донорами зі всього світу за прозоре та ефективне використання кожного донату, який отримуємо", – розповідає Тетяна Волочай, директорка Благодійного фонду "‎МХП-Громаді"‎. 

Міжнародний аудит є важливим інструментом дисципліни та стимулює дотримуватися всіх стандартів оформлення документів, що іноді буває складно під час війни. Бо чимало фінансових операцій вимагають швидкості. 

"Фінансовий аудитор, досліджуючи фінансові процеси, може виявити слабкі місця в управлінні ресурсами, надаючи при цьому можливість вдосконалити Фонду свої внутрішні процеси. Це сприяє підвищенню ефективності та оптимізації використання ресурсів, а також аудитори допомагають побачити нові зони розвитку та удосконалення фінансової діяльності", – каже Тетяна Волочай, директорка Благодійного фонду "‎МХП-Громаді"‎. 

За період з 1 січня 2023 року до дати затвердження фінансової звітності від PwC (2 листопада 2023 року) Фонд "‎МХП-Громаді" отримав надходження на банківські рахунки щодо фінансування діяльності з різних джерел на загальну суму 417 млн грн. Це – на 100 млн грн більше ніж торік: тоді сумарний бюджет Фонду становив 295,4 млн грн). Це є ще одним підтвердженням того, що "‎МХП-Громаді"  щороку зростає, розвивається, залучає кошти від українських й іноземних донорів та є потужним і впливовим гравцем серед благодійних організацій України.

Довідка

"МХП-Громаді" – український благодійний фонд, який з 2015 року комплексно відновлює та розвиває українські громади. Допомагає жителям невеликих міст та сіл будувати партнерські відносини з владою та бізнесом. Фонд працює в 13 областях України, здійснює діяльність в більш ніж 700 населених пунктах. Від початку повномасштабної війни системно допомагає тим, хто цього найбільше потребує: захисникам, рятувальникам, переселенцям, дітям, літнім людям. Підтримує малий бізнес та втілює спільні розвиткові, освітні, медичні, інфраструктурні та культурні проєкти разом із міжнародними та українськими донорами. 

Мережа фірм PwC працює у 155 країнах, де понад 327 000 фахівців надають аудиторські, консультаційні та податкові послуги найвищої якості. В Україні компанія працює із 1993 року та налічує понад 800 експертів, які працюють в офісах фірми у Києві, Дніпрі та Львові.