Понад 40% українців схвалюють легалізацію медичного канабісу – опитування
Київ • УНН
Опитування КМІС показало, що 43% українців позитивно ставляться до легалізації медичного канабісу. Найбільшу підтримку ідея має серед людей віком 50-69 років, найменшу - серед 40-49-річних.
В Україні понад 40% українців позитивно ставляться до легалізації медичного канабісу, майже втричі менше ставляться негативно. Найбільш схвально до цього поставилися люди віком 50-60 років. Про це УНН повідомляє з посиланням на опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), передає УНН.
43% українців відповідають, що вони ставляться позитивно до легалізації медичного канабісу. Майже втричі менше респондентів (16%) відповіли, що вони ставляться негативно. При цьому 41% респондентів мають або нейтральне, або невизначене ставлення
Зазначається, що у випадку запитання, де "уточнювали", що мова йде про легкий наркотик – марихуану, показники схвалення виявилися досить подібними.
Так, 45% у такому формулюванні відповіли, що вони позитивно ставляться до легалізації (різниця порівняно з базовим запитанням – у межах статистичної похибки). Водночас частка противників хоч і статистично значущо (понад похибку) вища, але все одно становить лише 23%. Ще 32% мають нейтральне або невизначене ставлення. І нарешті варіант, де ми робили акцент на полегшенні болю. У такому контексті більшість українців – 57% – схвалюють легалізацію медичного канабісу. Лише 14% все одно мають негативне ставлення, а ще 28% мають нейтральне або невизначене ставлення
Легалізація медичного канабісу: закон набрав чинності16 серпня 2024, 07:55 • 32188 переглядiв
Також повідомляється, що у віковому розрізі найбільш схвально до легалізації легкого наркотику поставилися люди віком 50-59 та 60-69 років – 51% та 57% відповідно.
Люди 40-49 років до легалізації медичного канабісу ставляться найменш прихильно – 21% опитаних цієї категорії відповіли, що їх ставлення скоріше, негативне.
Директор КМІС Антон Грушецький нагадав, що не так давно українці демонстрували значно вищий консерватизм. Наприклад, в одному з опитувань ще у 2016 році 85% вважали, що легкі наркотики треба "повністю заборонити". У 2019 році в опитуванні КМІС для "Детектор медіа" 76% респондентів відповіли, що вони не будуть користуватися медіа, яке "постійно просуває питання легалізації легких наркотиків, проституції".
Довідково
Опитування проводилось упродовж 16-22 травня 2024 року.
Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 1067 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (підконтрольна Уряду України територія).
Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася Урядом України.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3,0% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 10%, 1,5% - для показників, близьких до 5%.