Платіжна компанія Block розробляє 3-нм чіп для майнінгу: що відомо

Платіжна компанія Block розробляє 3-нм чіп для майнінгу: що відомо

Київ  •  УНН

 • 20929 перегляди

Read in English

Блокчейн-платіжна компанія Block Джека Дорсі змістила акцент з розробки окремого майнінг-чіпа на створення повноцінної системи майнінгу біткоїнів, маючи на меті децентралізувати постачання обладнання для майнінгу.

Платіжна компанія Block Джека Дорсі переключила свою увагу з розробки чіпів на розробку повної системи майнінгу біткойнів, передає УНН із посиланням на Сryptonews.

У нещодавній публікації в блозі Block оприлюднив своє досягнення в розробці окремого тринанометрового (3 нм) чіпа для майнінгу біткойнів і повідомив, що наразі він співпрацює з провідною світовою ливарною фабрикою з виробництва напівпровідників, щоб завершити дизайн чіпа.

Однак майнінговий проект компанії не обмежується розробкою мікросхем. Він планує розширити свої зусилля, щоб також включити системний дизайн.

"Ми витратили багато часу на розмови з багатьма майнерами біткойнів, щоб визначити проблеми, з якими стикаються оператори майнінгу", — йдеться в повідомленні.

"Грунтуючись на цьому розумінні та відповідно до нашої мети підтримки децентралізації майнінгу, ми плануємо запропонувати як окремий чіп для майнінгу, так і повну систему майнінгу нашої власної розробки".

Занепокоєння щодо стабільності мережі та вразливості апаратного забезпечення давно мучать біткойн-спільноту.

Чіпи ASIC, які використовуються в майнінгових установках, переважно виробляються в Китаї, країні, яка демонструє вороже ставлення до сектору криптовалют.

Ініціатива Джека Дорсі Block спрямована на децентралізацію постачання обладнання для майнінгу та розподіл хешрейту, який служить мірою конкуренції в галузі та складності майнінгу.

Однією з головних перешкод, яку намагається подолати Блок, є обмежена доступність і висока вартість установок для майнінгу.

Крім того, компанія прагне покращити користувальницький досвід і надійність операцій видобутку, вирішуючи загальні проблеми, такі як розсіювання тепла та створення шуму.

Хоча в оголошенні немає конкретних деталей щодо системи майнінгу, Дорсі раніше згадував про можливість "системи майнінгу біткойнів на основі спеціального кремнію".

Він також наголосив на необхідності більшої вертикальної інтеграції та диверсифікації кремнієвого дизайну, який, на його думку, зараз зосереджений кількома компаніями.

Остання подія сталася невдовзі після останнього халвінгу біткойнів, який нещодавно стався та зменшив випуск нових біткойнів удвічі.

Бачення Дорсі доступного майнінгу виходить за рамки створення нових біткойнів, додає видання.