На Київщині завдяки грантам вже працює майже 100 ветеранських бізнесів: як держава допомагає

На Київщині завдяки грантам вже працює майже 100 ветеранських бізнесів: як держава допомагає

Київ  •  УНН

 • 7125 перегляди

Read in English

У Київській області функціонує 98 бізнесів, заснованих ветеранами завдяки грантовій програмі. Для ветеранів доступні понад 2600 вакансій та створюються 8 освітніх просторів для перекваліфікації.

У Київській області вже працює 98 ветеранських бізнесів, започаткованих завдяки програмі "Гранти для ветеранів та членів їх сімей", передає УНН із посиланням на Київську ОВА.

Деталі

На Київщині продовжуються спільні наради з бізнесом в рамках ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським платформи "Діалог влади та бізнесу".

Сьогодні відбулась вже сьома зустріч, яка була присвячена темі підтримки реінтеграції ветеранів у професійну діяльність та можливостям співпраці в цьому питанні бізнесу з регіональною владою та громадами. 

У заході взяв участь начальник Київської ОВА Руслан Кравченко, представники Міністерства у справах ветеранів, обласного центру зайнятості, ветерани та роботодавці.

Забезпечення ветеранів та ветеранок роботою або допомога у відкритті власної справи – пріоритет для Київської області.

Так, в регіоні вже працює 98 ветеранських бізнесів, започаткованих завдяки програмі "Гранти для ветеранів та членів їх сімей". Ветерани-підприємці розробляють онлайн сервіси зі створення чат-ботів, надають послуги з монтажу сонячних електростанцій, створюють теплиці, вирощують зелень, відкривають кафе та освітні заклади.

На Київщині наразі проживає 80 276 ветеранів війни та членів сімей загиблих, із них ветеранів зі статусом УБД – 53689 осіб.

Станом на сьогодні, в базі служби зайнятості наявні понад 2600 вакансій для ветеранів, тому на Київщині активно розробляють механізми працевлаштування ветеранів та ветеранок та готові за потреби забезпечувати супровід від підприємців і влади на всіх етапах.

Крім того, на Київщині будуть створені 8 освітніх ветеранських просторів для проведення курсів перекваліфікації для ветеранів війни. Такі простори відкриються на базі закладів професійно-технічної освіти та пропонуватимуть менторські програми для ветеранів війни та членів їхніх родин, зокрема, з навчання написання грантів та сприяння працевлаштуванню або перекваліфікації.

Важливо, що для підсилення можливості участі бізнесу у програмі "Доступні кредити 5-7-9%" в Київській області реалізовується спільний проєкт з Фондом розвитку підприємництва – "Додаткове відшкодування частини відсотків до рівня 0% річних суб’єктам мікро-, малого та середнього підприємництва". Зокрема включено до критеріїв рейтингового відбору суб’єктів ММСП, які працевлаштували учасників бойових дій. Це стане більшим стимулом працевлаштування ветеранів війни. Завдяки таким нововведенням вже працевлаштовано близько 30 учасників бойових дій.

"Сьогодні в межах платформи "Діалог влади та бізнесу" ми презентували і успішні кейси працевлаштування ветеранів на Київщині. І ці приклади показують, що інтеграція ветеранів взаємовигідна для всіх сторін та мотивують і надихають підприємства створювати нові можливості для працевлаштування. Я дякую тим бізнесам, які вже прийняли в свої колективи наших захисників і впевнений, що після сьогоднішньої нашої зустрічі статистика буде тільки зростати", – наголосив Руслан Кравченко.