На дорогах з фотофіксацією аварійність знизилась втричі
Київ • УНН
КИЇВ. 10 вересня. УНН. Державна програма безпеки дорожнього руху була відпрацьована протягом останніх двох років. Про це під час обговорення “Безпека має значення” повідомив голова Державного агентства інфраструктурних проектів України Кирило Хом’яков, передає УНН.
Ефективність безпеки на дорогах вимірюється за кількістю травмованих і загиблих людей на 100 тис. населення. Кирило Хом’яков продемонстрував статистику смертності в ДТП у країнах Європи.
“Україна знаходиться в кінці цього списку. Але суттєве зниження травматизму і смерті на дорогах можливе. Нашу нову стратегію ми писали разом із міжнародними партнерами проекту „Еджіс“, що фінансується європейською комісією, яку і взяли за основу. Бачення, яке застосовують північні країни Європи, це ті показники до яких ми прагнемо”, — прокоментував голова Державного агентства інфраструктурних проектів України.
Хом’яков зауважив, що на ділянках, де водії знають, що буде контроль, аварійність зменшилася в три рази.
“Показники наступні: на тих ділянках, на яких встановлені камери, це 45 комплексів в Києві та Київській області, до встановлення камер було 37 ДТП, а після, за той самий період — 13”, — підкреслив Хом’яков.
За його словами, основні фокуси програми на цей рік — це будівництво об’єктів дорожньої безпеки, розвиток автоматичної фіксації порушень та автоматичний габаритно-ваговий контроль.
“Наша мета не лише збільшити комплекси фіксації порушень, а 220 одиниць буде додатково встановлено вже в цьому році, а також надати Національній поліції України та Патрульній поліції можливість фіксувати порушення швидкості в русі”, — підсумував голова Державного агентства інфраструктурних проектів України.
Також він додав, що зараз їх команда працює над новою державною стратегією з міжнародними партнерами, яка складається з трьох документів: стратегія, план дій, та державна цільова програма. Офіційне затвердження на Кабміні планується завершити вже до кінця листопада.
Нагадаємо, Кирило Хом’яков у своєму інтерв’ю розповів, що місія Укрінфрапроекту — стати фінансово-проектним офісом для всіх організацій в сфері управління Міністерства інфраструктури, а також забезпечити реалізацію всіх проектів у сфері авіа-, річкового, морського транспорту та дорожньої безпеки.