Міжнародний день рентгенівських променів, за церковним календарем – Собор Архистратига Михаїла
Київ • УНН
КИЇВ. 8 листопада. УНН. Сьогодні, 8 листопада, відзначається День радіології або день рентгенівських променів. Подія була започаткована у 2012 році за ініціативи Європейського товариства радіологів, пише УНН.
Саме восьмого листопада 1895 року німецький фізик Вільгельм Рентген випадково зафіксував промені невідомого походження, які назвав Х-променями.
Через багато років поспіль стало відомо, що справжнім відкривачем променів, які нині прийнято називати рентгенівськими, є український науковець Іван Пулюй.
У 1881 році на одній з технічних виставок він продемонстрував трубку, яка випромінювала саме Х-промені. Однак, тоді його винахід не оцінили.
Х-промені почали досить швидко застосовувати у медицині. У 1901 році Рентген отримав за них Нобелівську премію.
З 2014 року 8 листопада проводяться різноманітні заходи з нагоди Дня патолій.
Мета події — вивчення та запровадження патологами й медичними працівниками інноваційних засобів і технологій, перспективи використання штучного інтелекту для проведення цифрової діагностики патологічних захворювань.
8 листопада — це і Всесвітній день без Wi-Fi, який з’явився за ініціативи Міжнародної федерації захисників довкілля.
Усім, хто бажає долучитися до події, в цей день пропонують відмовитися від використання бездротового інтернету та сидіння у соцмережах, а віддати перевагу живому спілкуванню з людьми.
Також сьогодні День людини, яку вважають нездатною до навчання.
Подія, в першу чергу присвячена дітям, які страждають такими захворюваннями, як дисграфія (нездатність до грамотного писання), дислексія (нездатність до освоєння навичок читання), диспраксія (порушення координації руху), тощо.
У цей день проводяться різноманітні заходи, які покликані привернути увагу суспільства до того, що важливо приділяти більше уваги дітям з розладами навчання та корегувати шкільну систему, щоб вона дозволяла кожному засвоїти матеріал і зменшити прояви захворювання.
Ще 8 листопада можна відзначити Всесвітній день піаніста, Міжнародний день каламбурів, День урбаністики.
За новоюліанським церковним календарем сьогодні Собор Архистратига Михаїла — глави Божого воїнства ангелів та архангелів.
У християнській традиції вважається, що Архистратиг Михаїл повалив з небес бунтівного грішного янгола Люцифера, і той став дияволом.
Свято Собору Архистратига Михаїла було встановлене у ІV на Лаодикійському соборі.
Іменини 8 листопада святкують Михайло, Гаврило, Павло, Марфа.