Мирні переговори у Саудівській Аравії: перспективи для України та наслідки для росії

Мирні переговори у Саудівській Аравії: перспективи для України та наслідки для росії

Київ  •  УНН

 • 840061 перегляди

КИЇВ. 4 серпня. УНН. Зустріч щодо встановлення миру в Україні відбудеться вже 5-6 серпня в Саудівській Аравії. Про те, чому країною для зустрічі обрали Саудівську Аравію, які питання будуть обговорюватися та які наслідки після зустрічі можуть чекати росію, повідомив у коментарі журналістці УНН політолог Ігор Рейтерович.

Деталі

Переговори щодо встановлення миру в Україні відбудуться вже цими вихідними, на них будуть присутні радники з національної безпеки та політичні директори з різних країн. А сама зустріч відбуватиметься у Саудівській Аравії. Проте чому для дипломатичного зʼїзду обрали цю країну, пояснив експерт.

Цитата

“Я думаю, це пов’язано з ініціативою, яку проявила сама Саудівська Аравія, оскільки ця країна вже має досвід для такого своєрідного посередництва. Ми знаємо, що вони допомагали повертати наших полонених, і в них є об’єктивна політична зацікавленість. Також це дуже нейтральна країна, яка з іншого боку є вигідною для нас, бо така зустріч розширює географію нашого представництва”, - сказав Рейтерович.

На зустрічі ключовим питанням стане українська Формула миру, запропонована Президентом України Володимиром Зеленським. Потрібно, аби ця Формула влаштовувала країни, які будуть на зустрічі.

“Бо не всі країни, які будуть на саміті, підтримали публічно цю Формулу миру. Тому вони будуть її там обговорювати, можливо, внесуть якісь корективи, можливо, якісь зміни, можливо, деякі країни готові підтримати Формулу миру, проте з вимогами викласти формулювання в іншій редакції”, - зазначив політолог.

Другою темою для обговорення стане підготовка до Великого мирного саміту, на якому саме ця Формула миру повинна бути представлена і підтримана різними країнами.

“Я так розумію, що там має бути представлений сам план досягнення цієї Формули. А також буде обговорений план перемовин з рф та умов, які будуть висунуті. Ці умови повинна підтримати як і Україна, так усі наші партнери. Тут має йтись про конкретні дати, про механізми організації форуму, його місце проведення, про механізми підготовки документів, які повинні бути представлені, а потім проголосовані”, - сказав Рейтерович.

Експерт зазначив, що наслідками цього саміту можуть стати кроки країн щодо підтримки України, а прояви їх можуть бути у низці речей.

“По-перше, це заява якихось країн, що вони підтримують Формулу миру України, якщо вони такі заяви не робили раніше. Другий момент, це голосування ООН за різні документи, які стосуються безпосередньо України”, - повідомив політолог.

Він зауважив, що також деякі країни можуть проголосувати за резолюцію на підтримку України, і це буде наслідком цієї зустрічі.

“Ну, і третій момент, можливо, ті країни, які будуть присутні на зустрічі, обмежать або суттєво зменшать свої економічні зв’язки з рф. Або приєднаються до тих санкцій, які були запроваджені проти росії”, - сказав Рейтерович.

Доповнення

Також у мережі шириться інформація, що представник від росії може бути присутнім на саміті у Саудівській Аравії. УНН запитав у експерта, наскільки це реальний розвиток подій.

“Це не реально, бо принципова позиція всіх країн, які беруть участь у саміті, що рф там не місце. Ця зустріч, по-перше, присвячена українській Формулі миру, а рф не висунула ніяких планів свого врегулювання війни, яку вони розв’язали. По-друге, присутність там рф буде дестабілізуючим фактором, бо вони будуть неконструктивно займати позицію. Також росія буде усе робити для того, щоб або зірвати зустріч, або зірвати ухвалення якогось національного документа”, - повідомив політолог.

Тому він зазначив, що усі, хто роблять такі заяви, просто поширюють “вкиди”, які роблять самі росіяни. Бо в рф казали, що їх обовʼязково запросять, і без них саміт не має жодного сенсу. "Але сенс у тому, щоб росії там не було", - підсумував Рейтерович.

Нагадаємо

Україна на майбутній зустрічі в Саудівській Аравії, яка відбудеться 5-6 серпня, очікує на підтримку та внесення пропозицій до української Формули миру.