Лікарі пересадили вухо з клітин людини, зроблене за допомогою 3D-принтера
Київ • УНН
КИЇВ. 3 червня. УНН. Медична група зі США заявила, що вони реконструювали людське вухо, використовуючи власні тканини пацієнта, для створення тривимірного біоімплантату. Вони сподіваються, що цю новаторську процедуру можна використовувати для лікування людей з рідкісними вродженими дефектами. Про це УНН пише посилаючись на AFP.
Деталі
Операція була проведена в рамках ранньої стадії клінічних випробувань для оцінки безпеки та ефективності імплантату для людей з мікротією, у яких зовнішнє вухо маленьке і не сформоване належним чином.
AuriNovo, як називається імплантат, був розроблений компанією 3DBio Therapeutics, а операцією керував Артуро Бонілья, засновник та директор Інституту мікротії та вродженої деформації вуха у Сан-Антоніо, штат Техас.
Він сказав, що сподівається, що імплантат одного разу замінить нинішнє лікування мікротії, яке включає або пересадку хряща з ребер пацієнта, або використання синтетичних матеріалів пористого поліетилену (ЗІЗ) для реконструкції зовнішнього вуха.
Процедура включає 3D-сканування протилежного вуха пацієнта для створення плану, потім збір зразка клітин вушного хряща і вирощування їх до достатньої кількості.
Ці клітини змішують з біочернилами на основі колагену, з яких формується зовнішнє вухо. Імплантат оточений друкованою біорозкладаною оболонкою, що забезпечує ранню підтримку, але з часом вбирається в тіло пацієнта.
Передбачається, що імплантоване вухо з часом дозріває, набуваючи природного зовнішнього вигляду та еластичності звичайного вуха.
Імплантати, надруковані на 3D-принтері також можуть бути використані для лікування інших станів, пов'язаних з хрящем, включаючи дефекти або травми носа, реконструкцію грудей, пошкодження меніска в коліні або розриви обертальної манжети плеча.
Доповнення
За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США, мікротія зустрічається приблизно у 1 з кожних 2000-10000 дітей. Фактори, які можуть збільшити ризик, включають матерів з діабетом та дієту матері з низьким вмістом вуглеводів та фолієвої кислоти.
Хлопчики частіше страждають, ніж дівчатка, при цьому латиноамериканці, азіати, жителі островів Тихого океану та корінні американці страждають більше ніж білі неіспаномовні.