117 проектів з 13 областей було подано на грантовий конкурс "Час діяти, Нестримні" на створення адаптованих спортивних клубів.
Загальний бюджет конкурсу - 4 мільйони гривень, які будуть розподілені між 10 переможцями.
Експерти розпочали розгляд заявок, поданих для участі у конкурсі "Час діяти, Нестримні", передає УНН.
Ми отримали 117 проєктів з 13 областей від команд, які готові створювати адаптовані спортивні клуби для всіх жителів громад
Кількість проєктів по областях:
Вінницька - 17;
Волинська - 5;
Дніпропетровська - 6;
Житомирська - 8;
Івано-Франківська - 6;
Київська - 18;
Львівська - 10;
Полтавська - 7;
Сумська - 6;
Тернопільська - 6;
Хмельницька - 8;
Черкаська - 14;
Чернігівська - 6.
Серед заявників:
Комунальні установи, підприємства, організації - 38 проєктів;
Громадські обʼєднання - 32 проєкти;
Органи місцевого самоврядування - 36 проєктів;
Заклади охорони здоровʼя - 11 проєктів.
Загальний бюджет конкурсу становить 4 млн грн, які будуть розділені між 10 переможцями.
Нагадаємо, грантовий конкурс "Час діяти, Нестримні" запустив благодійний фонд "МХП - Громаді" спільно з Державною установою "Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх" в межах проєкту "Активні парки" програми Президента України у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України. Це – грантова ініціатива для громад, які можуть отримати до 400 тис. грн на створення у своєму селі чи містечку адаптивного клубу "Нестримні".
"Незважаючи на складність проєктної документації, ми отримали багато заявок від громад на облаштування адаптивних спортивних клубів. Це свідчить про велику потребу у малих містах і селах створити центри для занять спортом для людей з інвалідністю. Через ситуацію в Україні кількість таких людей стрімко зростає, тому одним із наших завдань є знаходити партнерів та об’єднувати зусилля для створення додаткових можливостей для громад, які шукають шляхи для допомоги в реінтеграції та реадаптації ветеранів зокрема", – коментує директор благодійного фонду "МХП-Громаді" Олександр Пахолюк.
"Розвиток фізичної культури в громадах сьогодні набуває зовсім іншого значення, ніж це було 10, 20 і навіть 5 років тому. І якщо раніше до спортивного виховання та фізичної культури ставилися не зовсім серйозно, то зараз часи змінилися, і ми зобов’язані не просто підтримувати ініціативи для розвитку спорту в громадах, а впливати на формування здорової нації, сприяти всебічному розвитку особистості", - підкреслює директор Державної установи "Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх".
Довідка
"МХП–Громаді" – український благодійний фонд, який почав свою діяльність 2015 року. Його головна місія – комплексний розвиток громад. Географія діяльності налічує 12 областей України: понад 700 містечок і сіл. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Фонд системно підтримує людей, які перебувають у регіонах бойових дій, українських захисників та рятувальників, громади, лікарні та пологові будинки, благодійні установи, які дбають про дітей-сиріт та літніх людей, а також людей, які через війну залишилися без дому та засобів для існування.
Державна установа "Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх" – це головний реалізатор державної політики у сфері фізичної культури та масового спорту в Україні.